Sportas2021 m. Gruodžio 15 d. 08:45

Marijampolės apskrities futsal pirmenybių starte – „Bruklino“ ir „Kazlų Rūdos“ pergalės

Marijampolė

Kazlų Rūdos sporto centro nuotr.

Reporteris EditaŠaltinis: Etaplius.lt

197591

Gruodžio 12 d., sekmadienį, po priverstinės vienerių metų pertraukos, Kazlų Rūdos sporto centre vėl startavo Marijampolės apskrities futsal pirmenybės, kuriose į geriausios apskrities komandos trofėjų nusitaikė 9 Kazlų Rūdos, Marijampolės, Vilkaviškio regionų komandos. Pirmajame, sekmadienio vidurdienį prasidėjusiame ture ietis sukryžiavo 8 kariaunos. „Laisvadienis išrašytas“ buvo tik nekantriai besiruošiantiems kovoms, šių pirmenybių debiutantams, Kazlų Rūdos „Mito“ futbolininkams.

Futsal‘o pirmenybių 2021–2022 metų sezonas įsisiūbavo atkaklia Kazlų Rūdos „Artistų“ ir Marijampolės „Šešupės“ akistata. Mačo būta ganėtinai įnirtingo, abi komandos tam tikromis rungtynių akimirkomis balansavo ties aštresnių emocijų riba, kurias kartkartėmis geltonos spalvos kortelėmis teko prislopinti aikštės teisėjui.

Pirmą šio sezono „atidarymo“ įvartį dar pirmame kėlinyje į Marijampolės komandos vartus mušė Simas Venckevičius, išvesdamas Kazlų Rūdos komandą į priekį 1:0. Marijampoliečiai nepasimetė ir prasidėjus antrai akistatos daliai rezultatą išlygino – 1:1.

Netrukus „Artistai“ į varžovų vartus pasiuntė dar du tiksliai adresuotus kamuolius, įgydami poros įvarčių pranašumą 3:1, tačiau atkaklūs „Šešupės“ futbolininkai nenuleido rankų ir lipo Kazlų Rūdos komandai ant kulnų. Aktyviau antro kėlinio antrą pusę sužaisdami „Šešupės“ futbolininkai sušvelnino rezultatą ir sulig kiekviena minute spaudė „Artistus“ prie savų vartų.

Iki išlyginamojo įvarčio marijampoliečiams trūko labai nedaug. Kamuolys pora kartų buvo lyžtelėjęs Kazlų Rūdos komandos vartų konstrukcijas, kol tašką mače kapsint paskutinėms minutėms padėjo „Šešupės“ vartininkas Ernestas Bernota, kuris iš savo komandos aikštės pusės driokstelėjo į kamuolį taip, kad tas suspurdėjo N.Vaitiekūno vartų tinkle – 3:3. Štai taip marijampoliečiai privertė „Artistus“ dalintis po tašką.

Antrose rungtynėse MAFF futsal vicečempionai, Vilkaviškio „Bruklino“ futbolininkai, neturėjo itin didelio vargo mače su Marijampolės r. „Tautkaičių“ komanda. Vilkaviškiečių dominavimas buvo akivaizdus nuo pat pirmų minučių. „Tautkaičių“ gynybinės užtvaros laikėsi beveik pusę kėlinio ir tuomet po truputį „Bruklinas“ varžovus pradėjo vaišinti įvarčiais. Pirmame kėlinyje jų atseikėjo trejetą, na, o antrojo pirmoje pusėje subėrė dar keturis ir Vilkaviškio futbolininkai užtikrintai pirmavo 7:0.

Ganėtinai daug ovacijų sukėlė epizodas, kuomet „Tautkaičiai“ sugebėjo pelnyti ne tik garbės įvartį, bet ir ne be „Bruklino“ vartininko pagalbos įmušti ir antrą įvartį paeiliui – 7:2. Vis dėlto rungtynėse tiek favoritas, tiek nugalėtojas buvo ganėtinai anksti aiškus. „Bruklinas“ brūkštelėjo pirmą tritaškį iškovodamas pergalę 11:3. 4 įvarčiais pasižymėjo A. Doreika, tris pridėjo D. Karpavičius. Audrius Brokas šiame mače atliko kaip kokiame krepšinyje net 5 rezultatyvius perdavimus.

Toliau sekė intriguojanti dvikova tarp Kazlų Rūdos „Čilo“ ir Kybartų „Sveikatos“. Dvikovos įdomumas, permainingumas, turinys išties nenuvylė. Rungtynėse vyravo lygiavertė kova ir jau pirmomis minutėmis ko gero galima buvo įžvelgti tendenciją, kad tai nebus dvikova į vienus vartus. Pirmi į priekį išsiveržė labai tiksliai ir staigiai kamuolį įžaidę ir į kybartiškių vartus pasiuntę „Čilo“ futbolininkai. Pasižymėjo I. Tsyvilka. Tai nesutrikdė „Sveikatos“ futbolininkų ir dar pirmoje dvikovos dalyje jie rezultatą išlygino – 1:1. Negana to, antroje rungtynių pusėje, po apmaudžios, Čilo“ vartininko klaidos, Kybartų futbolininkai išsiveržė į priekį 1:2, o netrukus Vilkaviškio regiono komanda įgijo ir dviejų įvarčių pranašumą.

„Čilui“ teko ieškoti gelbėjimosi liemenės. Ir jie šią surado. Rungtynėms einant į pabaigą rezultatą sušvelnino H. Serbenta 2:3, na o varžovams pasiekus 6 komandinių pražangų limitą nuo 10 m atžymos lygiąsias Kazlų Rūdos komandai išplėšė I. Tsyvilka. Tiesa, reikia pažymėti, kad šiame mače čiliniai vertėsi be keleto pajėgių futbolininkų, kurie matyt pasirodyti turėtų artimiausių turų metu ir galimas daiktas futbolo pipiriukų šiame sezone dar tikrai bus.

MAFF futsal pirmenybių pirmo turo kovas vainikavo akistata tarp paskutinio sezono apaskrities čempiono Kazlų Rūdos „Kazlų Rūdos“ bei Marijampolės „Maradonų“ komandų. Pastarieji futbolininkai kaip komanda buvo viena iš šio sezono debiutantų ir didesniam ratui futbolo gerbėjų knietėjo sužinoti, ko galima tikėtis iš šios šviežiai suburtos ekipos. O pradžia buvo išties daug žadanti.

Marijampolės komandos futbolininkai, nesužaidus nei pusę kėlinio sugebėjo pora kartų nuginkluoti Kazlų Rūdos komandos vartus sergėjusį E.Vyšniauską ir išsiveržti priekin 2:0, tačiau netrukus „Maradonos“ sulaukė atsako – penkių įvarčių plejados, kurie regis netrumpam turėjo patupdyti Marijampolės komandos futbolininkus. Anaiptol.

Antrame kėlinyje „Kazlų Rūdos“ tikslios, įvarčiais besibaigiančios atakos kažkur dingo, o Marijampolės futbolininkai metodiškai sugebėjo priartėti prie aikštės šeimininkų ir sumažinti jų pranašumą iki vieno įvarčio 5:4. O laiko dar buvo likusios keletas minučių, per kurias kad ir kaip „Maradonos“ stengėsi nukrapštyti bent tašką iš šio mačo visumos, tačiau to padaryti jiems nepavyko. Kazlų Rūdos komanda egzaminą, kad ir labai sunkų, išlaikė ir iškovodama pergalę 5:4 sezoną kaip ir vilkaviškiečiai taipogi pradėjo pergalingai.