Marijampolėje vyko buriavimo čempionatas mero taurei laimėti

Marijampolė

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt

99338

Šį savaitgalį Marijampolėje vyko buriavimo čempionatas –regata mero taurei laimėti.

Regatos atidarymo metu gerų startų, palankaus vėjo bei ištvermės jauniesiems buriuotojams linkėjo savivaldybės meras Povilas Isoda. Mero pavaduotojas Paulius Marozas pasidžiaugė, jog yra šio klubo narys bei augančia nauja Marijampolės buriuotojų karta.

Tai tradicinė buriavimo sezono užbaigimo regata, šį kartą suorganizuota Marijampolėje. Regatoje varžėsi jaunieji buriuotojai 4 grupėse: Optimist A ir B, RSFEVA ir Cadet. Viso dalyvavo 20 buriuotojų iš Marijampolės, Vilkaviškio ir Elektrėnų.

Regatos dieną vėjas pūtė 9 m/s, dažnai gūsiai pasiekdavo ir 17m/s greitį. Įsismarkavus gūsiams regata buvo nutraukta dėl buriuotojų saugumo. Tačiau labiausiai patyrę buriuotojai lenktynių trasą įveikė ir už tai buvo apdovanoti Marijampolės savivaldybės mero įsteigtomis taurėmis.

Marijampolės buriavimo čempionate mero taurei laimėti 2019 buvo apdovanoti dviejų klasių grupių buriuotojai, kurie per stiprų vėją įveikė lenktynių distanciją:

Optimist A grupėje 1 vietą laimėjo Pijus Striokas, 2-oji vieta atiteko Żilvinui Liudżiui. RsFeva grupėje: 1-ąją vietą iškovojo Augustas Żaliauskas ir Gintautas Laurinavičius, 2-oji vieta atiteko Agnei Kričėnaitei ir Adrianai Zenkevičiūtei.

Dalyvavusiems, tačiau neįveikusiems distancijos buriuotojams buvo įteiktos regatos apyrankės. Regatos dalyvius ir sirgalius sušildė karšta ir skani žuvienė.

Pasak Marijampolės buriuotojų klubo pirmininko Žydrūno Naumavičiaus, kadangi nepalankios oro sąlygos pamaišė įvykdyti regatą, garbės lenktynes Marijampolės savivaldybės mero taurei laimėti nuspręsta perkelti į Elektrėnų marias, kur ateinantį savaitgalį vyks „Poseidono“ regata.