Angle down Atgal

Marijampolėje nuteistiesiems suteikiamos galimybės lengviau integruotis į visuomenę ir darbo rinką

Trečiadienio rytą Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda ir Marijampolės pataisos namų direktorius Regimantas Kavaliauskas pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Sutartyje šalys įsipareigojo plėtoti abipusius santykius, taip pat stiprinti Pataisos ir pusiaukelės namuose gerai besielgiančių nuteistųjų darbinius įgūdžius, ieškant galimybių juos įdarbinti Marijampolės savivaldybės įmonėse.

Marijampolės savivaldybė įsipareigojo pagal galimybes kviesti nuteistuosius į sporto ir kultūros renginius, suteikti patalpas seminarams, taip pat ieškoti galimybių įdarbinti nuteistuosius Marijampolės savivaldybės įmonėse.

„Pirmiausia reikėtų keisti požiūrį į nuteistuosius, turime aiškiai parodyti, kad tikime šiais žmonėmis. Mes, kaip savivaldybės vadovai tikime, kad šie žmonės gali grįžti į įprastą gyvenimą, todėl ši sutartis įtvirtina teigiamą požiūrį ir tikėjimą, kad iš šios iniciatyvos gims ne viena sėkmės istorija. Taip pat stengsimės padėti keisti ir mūsų verslininkų požiūrį, tikimės, kad jie atlaidžiau pažiūrės į šių žmonių praeitį ir jais pasitikės. Nuolat girdime, kad darbdaviams trūksta darbuotojų, todėl tikime, kad ši priemonė padės patenkinti savivaldybėje augantį darbo jėgos poreikį. Manau, kad pavykus įdarbinti vieną kitą dešimtį nuteistųjų tai jau būtų galima laikyti geru rezultatu.“, – kalbėjo P. Isoda.

Pasirašytoje sutartyje numatyta, kad Marijampolės pataisos namai užtikrins nuteistųjų savanorišką dalyvavimą aplinkos tvarkymo ir kitose tvarkose, taip pat pagal galimybes padės tvarkyti savivaldybės patalpas ir teritorijas prieš ir po įvykusių Marijampolės miesto renginių ir švenčių. „Manome, kad savivaldybė padės pasiekti, kad nuteistieji į gyvenimą laisvėje grįžtų kuo labiau tam pasiruošę. Vienas iš pagrindinių būtų, kaip padėti nuteistajam yra darbas, jei sugebėsime sudaryti sąlygas įdarbinti kuo daugiau nuteistųjų, tikėtina, kad jų socializacija taip pat žymiai pagerės.“, – apie laukiančius iššūkius svarstė R. Kavaliauskas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite