REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2018 m. Rugsėjo 20 d. 13:12

Marijampolė – Suvalkai: pilotinė bendradarbiavimo per sieną sveikatos apsaugos programa

Marijampolė

Eglės Burbaitės nuotraukos

Regina KulbokaitėŠaltinis: Etaplius.lt


52886

Praėjusią savaitęį viešbučio „Mercure“ konferencijų centre surengta baigiamoji projekto „Sveika motina ir sveikas vaikas – pilotinė bendradarbiavimo per sieną sveikatos apsaugos programa“ konferencija, joje pranešimus perskaitė ir nuveiktų darbų rezultatus įvertino abiejų projektą įgyvendinusių gydymo įstaigų – Marijampolės apskrities ir Suvalkų vaivadijos ligoninių vadovai ir atstovai.


Foto galerija:

suvalku-ir-marijampoles-ligoniniu-direktoriai.jpg
registratura.jpg
priemimas.jpg
41580113-268537203786252-311578960834068480-n.jpg
41580113-268537203786252-311578960834068480-n.jpg

Šia proga surengtoje spaudos konferencijoje ir Marijampolės ligoninės direktorė Audronė Kuodienė ir Suvalkų vaivadijos ligoninės direktorius Adamas Šalanda (Adam Szalanda) pasidžiaugė jau septynerius metus besitęsiančiu produktyviu bendradarbiavimu įgyvendinant projektus (pastarasis – septintas), kai sėkmingai derinant abiejų gydymo įstaigų užsibrėžtus tikslus ir projektinę veiklą sudaromos sąlygos teikti kokybiškesnes paslaugas pacientams.

„Mūsų tikslas dalyvaujant šiame projekte buvo pagerinti skubios pagalbos paslaugų vaikams teikimą mūsų ligoninėje, partnerių iš Suvalkų ligoninės – modernizuoti ir pagerinti akušerijos, pediatrijos, neonatologijos paslaugas, – sakė Marijampolės ligoninės direktorė A.Kuodienė. – Džiaugiuosi, kad viską, kas buvo suplanuota, pavyko sėkmingai įgyvendinti.“

Konkrečiau kalbant abiejose gydymo įstaigose projekto įgyvendinimas vyko trimis kryptimis: patalpų rekonstrukcija, medicininės įrangos įsigijimas ir personalo mokymai.

Marijampolės ligoninėje buvo rekonstruotos ir įrengtos Vaikų priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus patalpos. Jos dabar yra patogesnėje vietoje, šalia suaugusiųjų priėmimo skyriaus. Įsigyta ir papildomos medicininės įrangos: gastrofibroskopas, ultragarso aparatas, reikalingų vaiko ištyrimui, hidraulinių lovų ir spintelių.

Įgyvendinant projektą greta patalpų rekonstrukcijos darbų, įrangos įsigijimo vyko teoriniai ir praktiniai medikų mokymai (birželio–rugpjūčio mėnesiais). Juose dalyvavo 55 medikai, tarp jų – iš septyni iš Suvalkų ligoninės. Mokymų metu jie analizavo naujagimio gaivinimo algoritmus, neišnešiotų naujagimių gaivinimo, ūmių kvėpavimo sutrikimų, kvėpavimo nepakankamumo, hipovoleminio šoko greito atpažinimo temas. Atliko ir praktines užduotis, teikiant skubią pagalbą vaikams nelaimingų atsitikimų atvejais, mokėsi atpažinti smurtą ar neleistiną elgesį patyrusius vaikus.

Suvalkų vaivadijos ligoninės direktorius A. Šalanda sakė, kad pas juos pagrindinis projekto akcentas buvo pediatrijos, ginekologijos ir akušerijos paslaugų modernizavimas. Nors iš pirmo žvilgsnio tikslai lyg ir skirtingi, pagrindas bendradarbiavimui – labai svarus: kokybiškesnės gydymo ir medicininės pagalbos paslaugos vaikams (lenkai tai vadina paketu „Mažasis vaikas“). Per projekto įgyvendinimo laikotarpį Suvalkų ligoninėje rekonstruoti akušerijos ir ginekologijos skyriai (bendras plotas beveik 600 kv. m), įsigyta per 40 vienetų reikalingos įrangos, medicininių baldų ir kt.

Direktorius patikino, jog šis bendras projektas – tikrai ne paskutinis.

Konferencijos metu buvo perskaityta keletas pranešimų, vyko diskusijos. Viena iš temų – medicininės pagalbos ir sveikatos apsaugos situacija Lietuvos–Lenkijos pasienyje, taip pat pranešimai tema, kokių pokyčių reikėtų tikėtis įgyvendinus projektą, kaip būtų galima bendradarbiauti ateityje vykdant bendrus projektus pasinaudojant ES fondų teikiama parama.

Kaip ir buvo numatyta konferencijos organizatorių, partneriai ir Suvalkų apsilankė ligoninėje, apžiūrėjo, kaip projekte numatyti darbai tapo realybe – Vaikų priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje, įsikūrusiame rekonstruotose patalpose, kurios neilgai trukus atsivers mažiesiems pacientams.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA