Angle down Atgal

Marijampolė atsisveikina su visuomenininke Jūrate Asijevičiene

Šeimos nariai, artimieji, marijampoliečiai ir Sūduvos krašto bendruomenininkai atsisveikina su savaitgalį, spalio 24 d., netikėtai Amžinybėn išėjusia 53 metų marijampoliete, Marijampolės priemiestyje esančio Narto kaimo bendruomenės pirmininke Jūrate Asijevičiene. Suvalkijos žmonės a. a. Jūratę Asijevičienę pažinojo ne tik kaip Marijampolės priemiestyje įsikūrusio Narto kaimo bendruomenės pirmininkę, bet ir kaip ilgametę Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos Narto kaimo padalinio darbuotoją, taip pat ir draudimo brokerę.

Liūdna ir skaudi žinia apie šeštadienį Marijampolės ligoninės Priėmimo skyriuje vidudienį užgesusią Suvalkijoje žinomą aktyvią visuomenininkę Marijampolėje pasklido dar tą pačią dieną, šeštadienį.

Mielai, daugelio atmintyje su šypsena lūpose išliksiančiai gyvybingai moteriai pražūtingu tapo viršutinių kvėpavimo takų nepakankamumas. Labai gali būti, kad lėtinė, uždegiminė kvėpavimo takų liga, kuria ji sirgo, paūmėjo susidūrus su dalies visuomenės vis dar skeptiškai vertinama koronaviruso infekcija.

Paaiškėjo, kad dėl kontakto su COVID-19 sirgusiais asmenimis marijampolietė buvo saviizoliacijoje ir dar prieš dvi dienas iki lemtingojo šeštadienio jai buvo atliktas testas dėl koronaviruso infekcijos. Testas buvo teigiamas, tačiau, moters artimųjų tvirtinimu, jie apie tai nieko nežinojo. Galima numanyti, kad lėtine kvėpavimo takų liga sirgusi moteris daugiau galvojo apie kitus nei apie save ir tiesiog nenorėjo, jog artimieji jaudintųsi dėl jos sveikatos būklės...

J. Asijevičienės dukros Irmos teigimu, mama buvo saviizoliacijoje, bet COVID-19 jai nebuvo konstatuotas. „Aš žinau, kad mamai buvo paskirtas laikas atvykti dėl koronaviruso testo, bet jos mobiliajame telefone peržiūrėjusi visas žinutes jokio atsakymo neradau, – „Suvalkiečiui“ sakė skaudžios netekties prislėgta jauna moteris. – Neturiu jokio patvirtinimo, kad tas virusas mamai buvo nustatytas.“

Sunkiai rinkdama žodžius apie skaudžią netektį, gedinti dukra sakė paskutinį kartą mamos balsą telefone girdėjusi penktadienio vakarą. „Aš raginau mamą skambinti į Skubiosios pagalbos tarnybas ir išsikviesti greitosios pagalbos medikus, įtikinėjau, kad ji privalo būti nuvežta į ligoninę, kad slaugomai medikų jai bus geriau ir saugiau,“ – sakė Irma.

Šiandien, deja, akivaizdu, kad kreiptis į Skubiosios pagalbos tarnybas šeštadienio priešpietę J. Asijevičienė ryžosi pernelyg uždelsusi. Beje, greitosios pagalbos medikai pas ją išskubėjo vilkėdami specialią aprangą, būtiną vykstant pas koronavirusu sergančius asmenis. Marijampolės greitosios medicinos pagalbos stoties medikus apie tai, kad jų pagalbos reikia COVID-19 sergančiam asmeniui, įspėjo Bendrojo pagalbos centro Skubiosios pagalbos tarnybų dispečeris.

Į ligoninę greitosios pagalbos automobiliu gabenama moteris prarado sąmonę. Pakeliui į ligoninę, o paskui ir Priėmimo skyriuje marijampolietė buvo gaivinama. Deja, medikams teko pripažinti pralaimėjus kovą dėl jos gyvybės.

Marijampolės ligoninės ryšių su visuomene specialistė Aistė Visockienė patvirtino, kad šeštadienį ligoninės Priėmimo skyriuje mirusi marijampolietė tikrai sirgo koronaviruso infekcija, tačiau patikino, jog dar nenustatyta, kad būtent ši infekcija buvo pagrindinė staigios marijampolietės mirties priežastis, nes mirusioji turėjo ir gretutinių ligų.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras informavo, kad „mirties atvejis registruotas Marijampolės apskrityje – mirusysis priklausė 50-59 metų amžiaus grupei, koronavirusas asmeniui patvirtintas spalio 22 d.“...

Sekmadienį finišavusiuose Seimo rinkimuose marijampolietė buvo patvirtinta Sūduvos pietinės rinkimų apygardos Gavaltuvos rinkimų apylinkės Nr. 41 pirmininke.

Žinia apie jos mirtį Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK) pasiekė tą pačią dieną. VRK buvo pranešta, kad apylinkės pirmininkę pakirto COVID-19, ir VRK ėmėsi skubių veiksmų saugiam darbui apylinkėje užtikrinti. VRK puslapyje dar šeštadienį buvo paskelbta užuojauta: „Su liūdesiu pranešame, kad spalio 24 d. mirė Sūduvos pietinės apygardos Gavaltuvos rinkimų apylinkės komisijos pirmininkė Jūratė Asijevičienė. VRK reiškia gilią užuojautą dėl rinkimų komisijos narės Jūratės Asijevičienės mirties. Vyriausiosios rinkimų komisijos kolektyvas nuoširdžiai užjaučia velionės šeimos narius ir artimuosius. Telydi paguoda ir dvasios stiprybė šią sunkią netekties valandą.“

* * *

Atsisveikinti su a. a. Jūrate Asijevičiene galima šiandien, spalio 28 d., nuo 15 val. Marijampolės ritualinių paslaugų UAB „Sustojęs laikas“ (Vokiečių g. 3). Čia pašarvota urna su velionės palaikais.

Iš Marijampolės savivaldybės Liudvinavo seniūnijos Netičkampio kaimo kilusi moteris bus laidojama ketvirtadienį, spalio 29 d., Liudvinavo miestelio kapinėse. Urną iš laidojimo namų išlydės 12 val.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite