Jaunimas2019 m. Kovo 21 d. 18:23

Makaronų tiltų galvosūkiai įveikti!

76821

Kovo 18 dieną Jašiūnų M. Balinskio gimnazijoje įvyko nacionalinio čempionato „Makaronų tiltai 2019“ moksleivių atrankos etapas, kuriame dalyvavo aštuonios mūsų rajono gimnazijų komandos.

Kiekviena komanda susidarė iš keturių 10-12 klasių moksleivių. Varžybos vyko aktų salėje, kur kiekvienai komandai buvo skirtas stalas, kiekviena gavo po pakelį spagečių ir 4 plastilino gabaliukus. Atvykęs VGTU Statybos technologijos ir vadybos katedros doc. dr. Gintautas Ambrasas parodė dalyviams skaidres, paaiškino taisykles. Per 45 minutes komandos iš spagečių ir plastilino turėjo pastatyti tiltą, kuris neviršytų 42 cm ilgio ir nebūtų platesnis nei 10 cm.

Prasidėjo darbas. Visos komandos labai draugiškai, atsakingai statė tiltus. Laikas prabėgo greitai. Prasidėjo bandymai, kurių metu tiltai turėjo atlaikyti svarelius. Salėje stovėjo mirtina tyla, buvo girdėti tik makaronų traškėjimas. Mūsų gerbiamas svečias doc. dr. Gintautas Ambrasas palaikė ir paragino komandas nenusivilti.

Sunkioje kovoje I vietą iškovojo Baltosios Vokės „Šilo“ gimnazijos „TAEAM FOR DREAM“ komanda. Sukurto tilto svoris siekė 262 g ir atlaikė 1800 g svarelius. II vietą iškovojo Baltosios Vokės E. Ožeškovos gimnazijos „Makaronų meistrų“ komanda, jų tiltas svėrė 245 g ir atlaikė 1700 gramų svarelius. III vietą laimėjo Šalčininkų J. Sniadeckio gimnazija, komandos tilto svoris 469 g, jis atlaikė 1700 g svarelius. IV vietą užėmė M. Balinskio gimnazijos komanda „Makaronų dievai“, jų tilto svoris siekė 210 g ir atlaikė 1450 g svarelius. V vieta atiteko Eišiškių S. Rapolionio gimnazijos komandai „Bon Apetito“, jų pagamintas tiltas svėrė 239 g ir atlaikė 1450 g svarelius.

Visi dalyviai ir mokytojai buvo apdovanoti tušinukais. Nugalėtojai gavo diplomus. I vietą laimėjusi komanda iškovojo teisę dalyvauti respublikinėse varžybose, kitos komandos pakviestos dalyvauti atrankos varžybose, kurios vyks įvairiuose Lietuvos kampeliuose. Konkursas visiems dalyviams pasirodė smagus ir suteikė tam tikrų žinių, kurios bus naudingos ateityje.

Atrankoje dalyvavo ir komandas palaikė Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistas H. Danulevič, veiklą koordinavo mokytoja L. Fedotova. H. Danulevičiaus teigimu, tokie renginiai skatina domėtis inžinerija, savo ateitį sieti su inžinerinėmis specialybėmis.