Angle down Atgal

Lyg degtų namai: mūsų kova su klimato kaita

Šiandien pristatome ryžtinga kova dėl klimato kaitos sustabdymo visame pasaulyje išgarsėjusios paauglės Gretos Thunberg ir bendraautorių Svantės Thunberg, Beatos Ernman ir Malenos Ernman knygą „Lyg degtų namai: mūsų kova su klimato kaita“ (2019). Ši knyga pasakoja Gretos ir jos šeimos istoriją, atskleidžia, nuo ko prasidėjo moksleivės protestavimas prieš žalingus, klimato kaitą spartinančius pasaulio sprendimus.

Rekomenduojame knygą perskaityti visiems, kurie mėgsta motyvuojančias, įkvėpiančias knygas, istorijas apie glaudžius, betarpiškai palaikančius šeimos ryšius, kurie nugali visus įmanomus sunkumus.

Greta Thunberg ir jos jaunesnė sesuo Beata Ernman gimė žymios Švedijos operos solistės Malenos Ernman ir aktoriaus Svantės Thunbergo šeimoje. Dėl koncertinės Malenos veiklos šeima dažnai keliavo, o tai daryti su dviem vaikais nėra itin paprasta. Gyvenimo nepalengvino ir mergaitėms augant išryškėjęs kitoniškumas: Gretai buvo diagnozuotas Aspergerio sindromas, o Beatai – dėmesio trūkumo ir hiperaktyvumo. Nors visuomenėje tokios diagnozės neretai kelia užuojautą, pati motina knygoje rašo visuomet į tai žvelgusi „ne kaip į neįgalumą, o kaip į supergalią“.

Gretos jautrumas, nuoširdus susirūpinimas klimato kaita ir Žemės ateitimi atsiskleidė kur kas anksčiau, nei apie tai sužinojo pasaulis. Dar mokydamasi pradinėse klasėse mergaitė įtikino šeimą atsisakyti mėsos ir nuolat skatino motiną pagalvoti apie keliones lėktuvais, prisidedančias prie šiltnamio efekto. Tad dukters streikas prie šalies parlamento Malenos nė kiek nenustebino.

Alma Litera

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite