Sportas2019 m. Spalio 20 d. 19:51

LKL lyderių dvikovoje „Žalgiris“ užtikrintai nugalėjo „Rytą“

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

103787

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse sekmadienį lyderių dvikovoje Kauno „Žalgiris“ svečiuose 88:70 (23:21, 27:13, 20:16, 18:20) pranoko Vilniaus „Ryto“ krepšininkus.

Rungtynės prasidėjo atkaklia ir lygia kova, tad per pirmąsias 10 žaidimo minučių nei vienai komandai nepavyko įgyti didesnio pranašumo. Po pirmojo ketvirčio dviem taškais pirmavo svečiai (23:21). Visgi antrajame kėlinyje kauniečiai perėmė kontrolę į savo rankas ir ėmė tolti. Paskutinių 4 min. atkarpą antrajame ketvirtyje žalgiriečiai laimėjo 13:2 ir prieš ilgąją pertrauką susikrovė 16 taškų persvarą (50:34).

Trečiojo kėlinio pradžioje kilo abiejų komandų sirgalių susistumdymas, tačiau įsiplieskusias aistras pavyko greitai užgesinti.

Trečiojo ketvirčio pabaigoje kauniečių pranašumas perkopė 20 taškų ribą (68:47). Paskutinis kėlinys jau tebuvo formalumas. Žalgiriečiai į savo sąskaitą įsirašė šeštąją pergalę, o vilniečiai patyrė pirmąją nesėkmę.

Kauno komandai (6 pergalės/0 pralaimėjimų) po 15 taškų pelnė Jockas Landale'as ir Nigelas Hayesas, 12 - Edgaras Ulanovas, 11 - Thomasas Walkupas, po 6 - Paulius Jankūnas, Lukas Lekavičius, Martinas Gebenas ir Karolis Lukošiūnas, 5 - Rokas Jokubaitis, 3 - Marius Grigonis, 2 - Zachas Leday'us, 1 - Artūras Milaknis.

Vilniaus ekipoje (5/1) 12 taškų surinko Cameronas Bairstow, po 10 - Marekas Blaževičius ir Eimantas Bendžius, 8 - Francisco Cruzas, po 7 - Arnas Butkevičius ir Terrellas Holloway'us, 5 - Dovis Bičkauskis, po 4 - Evaldas Kairys ir Karolis Giedraitis, 2 - Mindaugas Girdžiūnas, 1 - Deividas Sirvydis. Martynas Echodas taškų nepelnė.

Kauniečiai gerokai taikliau metė tritaškius (7/15 - 47 proc. ir 5/19 - 26 proc.) bei baudų metimus (29/31 - 94 proc. ir 19/25 - 76 proc.) ir laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 33-26.