Sportas2021 m. Lapkričio 7 d. 20:55

LKL lyderių dvikovoje Vilniaus „Rytas“ įveikė Kauno „Žalgirį“

BNS / Scanpix nuotr.

193371

Mindaugas Girdžiūnas ir Ivanas Buva pelnė po 21 tašką, o jų vedamas Vilniaus „Rytas“ įveikė Kauno „Žalgirį“ LKL rungtynėse sekmadienį 84:75 (21:18, 25:8, 17;21, 21:28). Tai buvo pirmasis Kauno klubo pralaimėjimas šalies pirmenybėse po aštuonių laimėtų rungtynių.

„Rytas“ pasiekė septintąją pergalę per aštuntąsias rungtynes, Kaune sužaidęs įspūdingą antrąjį kėlinį.

Jame vilniečiai pabėgo ir buvo susikrovę net 24 taškų persvarą, kai beveik visą ketvirtį „Žalgiris“ strigo puolime ir ilgai buvo pelnęs tik 4 taškus.

23 taškus pelnęs Lukas Lekavičius reanimavo „Žalgirį“ ketvirtajame kėlinyje, pataikęs tris tritaškius ir dar pridėjęs seriją dvitaškių.

Jure Zdovco auklėtiniai buvo prisiartinę iki penkių taškų, bet likus žaisti 40 sek. Speedy Smithas pataikė svarbų tritaškį, kuriuo „Rytas“ atšaldė šeimininkų bandymą pasivyti.

Kauno komandoje debiutavo du naujokai LKL pirmenybėse – Zoranas Dragičius pelnė 7 taškus, o Tai Websteris – 2.

„Žalgiriui“ taškų pelnė: Lukas Lekavičius 23 (4/6 trit.), Joshas Nebo 12 (8 atk. kam.), Mantas Kalnietis ir Artūras Milaknis po 8, Zoranas Dragičius 7, Janis Strelniekas 6, Marekas Blaževičius 5, Tyleris Cavanough 4, Tai Websteris 2 (E.Ulanovas, N.Giffey, K.Lukošiūnas).

„Rytui“ taškų pelnė: Ivanas Buva (7/8 dvit.) ir Mindaugas Girdžiūnas (5/5 dvit., 8/8 baud.) po 21, Lukas Uleckas 11, Speedy Smithas 9, Gytis Radzevičius 7, Margiris Normantas 6, Marko Tejičius 4, Arnas Butkevičius 3, Maurice'as Ndouras 2.

„Rytas“ šiose rungtynėse laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 32:25.

Vilniečių dvitaškių taiklumas siekė net 69 proc., I.Buvai pataikius 7 iš 8 dvitaškių, o M.Girdžiūnui – visus penkis. Be to, svečiai žaidė agresyviau ir metė net 33 baudas, kai šeimininkai – 20.

„Žalgiris“ taikliau atakavo iš toli (8 iš 22), bet pirmą tritaškį A.Milaknis pateikė tik 18-ąją rungtynių minutę.