Nuotraukos iš įstaigos archyvo
Angle down Atgal

„Lino stebuklai“

Marijampolės „Žiburėlio“ mokyklos-daugiafunkcio centro direktorius Egidijus Tulickas, pavaduotoja ugdymui Rūta Marcinkevičienė, priešmokyklinio ugdymo mokytojos šių eilučių autorės ir Zina Nevierienė, Birutė Kubeldzienė, meninio ugdymo mokytoja Aldona Bekerienė, tęsdami ugdymo įstaigos tradicijas, surengė respublikinę parodą „Lino stebuklai“, skirtą Lino dienai paminėti. Paroda Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos multicentre veiks iki vasario 15 dienos.

Pagrindinis renginio tikslas – skatinanti ikimokyklinį, priešmokyklinį ir pradinį ugdymą teikiančių įstaigų ir šeimų socialinį bendradarbiavimą. Vasario 4-ąją minėdami Lino dieną surengėme šventinį rytmetį ir pristatėme darbų parodą „Lino stebuklai“. Dalyvavo vaikų tėveliai, Marijampolės apskrities pedagogai, bibliotekos multicentro darbuotojai.

Respublikinėje parodoje darbus eksponavo 72 ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo pedagogai iš Marijampolės, Kauno, Alytaus, Jurbarko, Šilalės, Klaipėdos ir Šakių ugdymo įstaigų.

Vaikai eilėraščiais, dainomis ir rateliais papasakojo ilgą ir nelengvą lino kelią nuo pasėjimo iki audeklo atsiradimo: sėjimą, augimą, rovimą, mynimą, šukavimą, verpimą, audimą. Tik gerai susipažinę su lino istorija ir gimimu ugdytiniai mokėsi eilėraščių, dainų, ratelių, taip suvokdami lino reikšmę protėvių buityje ir kultūroje.

Kalbėdami apie lietuvių senuosius papročius ir tradicijas ugdome vaikų ir moksleivių kūrybinius gebėjimus, saviraišką, plečiame jų žinias, skatiname pažinti krašto istoriją, ugdome meilę savo gimtajam kraštui, jo papročiams ir tradicijomis.

Vaikams visos veiklos, atlikti darbai, parodos atidarymas suteikė teigiamų emocijų, paskatino ir toliau domėtis tradicijomis ir papročiais. Šventės pabaigoje direktorius E. Tulickas ir pavaduotoja R. Marcinkevičienė padėkojo visiems susirinkusiems už dalyvavimą, kūrybiškus ir nuoširdžius darbus. Kiekvienai įstaigai buvo įteikti padėkos raštai.

Karolina LENKAITIENĖ, Biruta KIMLERIENĖ, Marijampolės „Žiburėlio“ mokyklos-daugiafunkcio centro priešmokyklinio ugdymo mokytojos

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite