Angle down Atgal

Liko du kandidatai į prezidentus. Referendumai neįvyko

Gegužės 12 – osios vakaras buvo įtemptas. Dirbo šalies rinkimų komisijos, būdravo kandidatai ir jų komandos, apie kiekvieną krepštelėjimą pranešinėjo televizija. Kažkas lažinosi, kažkas spėliojo. Kad kovos trys pretendentai į prezidentus – J. Šimonytė, G. Nausėda, S. Skvernelis, sutarė visi. Vilčių neslėpė ir A. Juozaičio palaikytojai, apeliavo į Sąjūdžio didybę.

Kadangi referendumai dėl dvigubos pilietybės ir Seimo narių skaičiaus sumažinimo neįvyko, apie juos plačiau nekalbėsime. Rinkimai vyko sklandžiai, ramiai ir oriai. Skundų, kuriuos reikėtų oficialiai užregistruoti ir dėl faktų aiškinimosi kreiptis į teisėsaugą, rinkimų komisija rajone nesulaukė. Apygardos rinkimų komisijai tik dviejų kandidatų į prezidentus štabai pateikė stebėtojų sąrašus. Gausiausias sąrašas buvo A. Juozaičio – 19 narių, G. Nausėdos – 15 narių. S. Skvernelio pagalbininkai nespėjo laiku įregistruoti stebėtojų sąrašo. Pasikalbėjau su kandidato V. Juozaičio atstovu V. Karpalovu, jis nusiskundimų rinkimų eiga neišsakė.

Rinkimų apygardos nariai, pasiskirstę į du ekipažus, apvažiuoja visas rinkimų apylinkes. Vienas kelionės ratas – po rajono centrą, Ramučių kaimą, Klykolius, Kivylius, Agluonus vadinamas mažuoju, o visos Akmenės, Ventos, Papilės, Kruopių rinkimų apylinkės vadinamas didžiuoju ratu.

Daugiau Romos Jonikienės rašinyje trečiadienio, gegužės 15 d., „VIENYBĖJE“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite