Sportas2019 m. Kovo 6 d. 14:41

Lietuvos vyrai iškovojo Trakų golbolo turnyro auksą, jaunimas - ketvirtoje vietoje

74842

Lietuvos vyrų golbolo (aklųjų riedulio) rinktinė iškovojo pirmą vietą tarptautiniame Trakų golbolo turnyre, finale 9:5 įveikusi Izraelio vyrus, kurie nustebino savo, kaip Europos B grupės komandos, pajėgumu.

Trečią vietą tarp vyrų užėmė į Tokijo paralimpines žaidynes kelialapį jau iškovojusi Belgijos rinktinė. Pastarieji po turnyro pasiliko Trakuose trumpai treniruočių stovyklai su lietuviais.

Ketvirtąkart rengiamas tarptautinis Trakų golbolo turnyras, kurį organizuoja Lietuvos golbolo teisėjų asociacija, šiemet sulaukė rekordinio dalyvių skaičiaus: 13 komandų iš 9 valstybių, iš viso beveik 120 žmonių iš Belgijos, Didžiosios Britanijos, Izraelio, Latvijos, Lietuvos, Pietų Korėjos, Švedijos, Ukrainos ir Vokietijos.

Lietuvos jaunimo golbolo rinktinė šiemet pagerino savo pasirodymą tarptautiniame turnyre ir dėl bronzos medalių susirungė su Didžiosios Britanijos komanda, kuriai pralaimėjo 1:11.

Normantas Prušinskas, įridenęs 31 įvartį, tapo rezultatyviausiu jaunimo rungtynių puolėju.

Aukso medalius jaunimo pogrupyje iškovojo Pietų Korėjos jaunuoliai, sidabro - Švedijos. Moterų tarpe šįkart stipriausios buvo Didžiosios Britanijos golbolo žaidėjos, o antrą ir trečią vietas užėmė į dvi komandas pasidalinusios Ukrainos sportininkės.

Šie metai golbolo rinktinėms svarbūs dėl vyksiančių kelių kvalifikacinių turnyrų į Tokijo paralimpines žaidynes. Lietuvos vyrų golbolo rinktinė, pasaulio čempionate užėmusi ketvirtąją vietą ir tik per plauką nepatekusi į parolimpines žaidynes, turės dar du šansus kvalifikuotis į Tokiją: liepos mėnesį kvalifikaciniame turnyre JAV ir spalio mėnesį vyksiančiame A grupės Europos čempionate Vokietijoje.

Jau paskelbusiai apie naujo trenerio paiešką Lietuvos vyrų golbolo rinktinei tarptautiniame Trakų turnyre atstovavo: Justas Pažarauskas, Mantas Brazauskis, Marius Zibolis, Mindaugas Suchovejus, Nerijus Montvydas ir Artūras Jonikaitis (treneris Šarūnas Jukna). Kovo 21 d. dauguma šių žaidėjų skirs į Portugaliją varžytis Super Europos golbolo lygos (SEGL) finale.

Lietuvos jaunimo golbolo komandą Trakų turnyre sudarė Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centro auklėtiniai ir jį baigę jaunuoliai: Normantas Prušinskas, Ernestas Kačiulis, Alfredas Bystrickis, Deividas Mockus, Gabrielė Eglinskaitė ir Arijus Kalinauskas, treneris Vygantas Mockūnas.

Kiti šiais metais vyksiantys tarptautiniai golbolo turnyrai Lietuvoje: balandžio 6-7 d. Lietuvos atvirojo golbolo čempionato pirmojo etapo varžybos, gegužės 23-25 d. - tarptautinis golbolo turnyras Vilniaus Vytauto Didžiojo LIONS klubo taurei laimėti, birželio 8-9 d. - atvirojo čempionato antrasis etapas.

Golbolas yra vienintelė paralimpinė komandinė aklųjų ir silpnaregių sporto šaka, sukurta specialiai žmonėms su regėjimo negalia, o ne pritaikyta iš sveikųjų sporto.