Sportas2020 m. Kovo 5 d. 12:57

Lietuvos vaikų pirmenybėse „Delfino“ plaukikai – pajėgiausi

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt

120307

Kaune dvi dienas trukusios Lietuvos vaikų plaukimo pavasario pirmenybės padovanojo džiugių naujienų Šiauliams. Pirmoji „Delfino“ komanda varžybose surinko daugiausiai taškų, o plaukikai pelnė ne vieną prizinę vietą bei aukštas pozicijas geriausiųjų gretose.

11-13 m. berniukų grupėje varžybų taurę laimėjoArtas Apinys. 200 m ilgio distancijoje, kurioje varžėsi net 72 plaukikai laisvu stiliumi, šiaulietis buvo greičiausias (2 min 15,02 sek.). Nepralenkiamas jis buvo ir 100 m nuplaukęs kompleksiniu būdu (1 min 7,46 sek., 54 dalyviai). Be to, sidabro medalį Artas laimėjo 200 m plaukimo nugara rungtyje (2 min 31,89 sek., 27 dal.).

Plaukdamas nugara dukart čempionu tapo ir Rokas Pleikys (50 m, 31,29 sek., 68 dalyviai ir 200 m, 2 min 26,47 sek., 27 dalyviai). Vicečempiono titulą Rokas apgynė, 200 m įveikęs laisvu stiliumi (2 min 17,40 sek., 72 dal.)

Sidabro medalį iškovojo ir Jovydas Poškus,200 m plaukdamas kompleksiniu būdu (2 min 34,86 sek., 33 dal.).

Tris bronzos medalius laimėjo Arvydas Jegorovas100 m plaukimo peteliške (1 min 11,45 sek., 36 dal.), 50 m plaukimo laisvu st. (28,03 sek., 89 dal.) ir 50 m plaukimo peteliške (30,00 sek., 46 dal.) rungtyse.

Sidabro medaliu pasipuošė ir Vilius Navickas po200 m plaukimo krūtine rungties (2 min 45,95 sek., 31 dal.)

Berniukų ketvertas (A. Apinys, V. Navickas, J. Poškus, A. Jegorovas) buvo nepralenkiamas tarp 20 komandų ir laimėjo aukso medalius estafetės 4X50 m laisvu stiliumi (1 min 52,99 sek.) rungtyje.

Niekas neprilygo šiauliečių ketvertui (R. Pleikys, V. Navickas, A. Jegorovas, A. Apinys) estafetės 4X50 m kompleksu (2 min 4,95 sek.) rungtyje. Dėl prizų varžėsi 20 komandų.

Berniukus varžyboms ruošia trenerė Ema Vielavičiūtė.

10-12 m. mergaičių grupėje tris sidabro medalius laimėjo Guoda Tručinskaitė.200 m kompleksiniu plaukimo būdu ji įveikė per 2 min 41,32 sek. ir aplenkė 29 varžoves. 100 m peteliške mergaitė nuplaukė per 1 min 16,72 sek., užnugaryje palikusi 19 plaukikių, o perpus trumpesnį atstumą tuo pačiu stiliumi – per 33,45 sek., nurungusi 34 varžoves.

Dviem bronziniais apdovanojimais pasipuošė ant nugaros plaukusi Emilija Pociūtė. 50 m distanciją ji įveikė per 35,54 sek. (59 dalyvės), o 200 m – per 2 min 44,59 sek. (27 dal.)

Mergaičių ketvertas (E. Pociūtė, Miglė Grigaliūnaitė, G. Tručinskaitė, Ugnė Šiautkulytė) pelnė sidabro medalius estafetės 4X50 m plaukimo laisvu stiliumi (2 min 3,81 sek.) ir estafetės 4X50 m plaukimo kompleksu (2 min 19,97 sek.) rungtyse.

Estafetėse varžėsi po 17 mergaičių komandų. U. Šiautkulytę ruošia treneris Egidijus Šiautkulis, o kitas mergaites – trenerė Dovilė Pocienė.

Bendroje įskaitoje pirmoji Šiaulių „Delfino“ komanda, surinkusi daugiausiai - 646 taškus, užėmė pirmą komandinę vietą. Pirmenybėse dalyvavo 21 komanda iš Šiaulių, Vilniaus, Kauno m., Kauno raj., Klaipėdos, Panevėžio, Marijampolės, Alytaus, Kaišiadorių.

Pirmosios Šiaulių „Delfino“ komandos treneriai E. Vielavičiūtė, D. Pocienė, E. Šiautkulis, Robertas Šuipis. Šiauliams atstovavo dvi plaukikų komandos.

Po varžybų, suskaičiavus taškus, išrinkti ir geriausių sportininkų bei sportininkių dešimtukai.

Tarp berniukų iš šiauliečių būrio antrą vietą užėmė Artas Apinys, šeštąją - Arvydas Jegorovas, septintąją - Vilius Navickas, aštuntąją - Rokas Pleikys.

Į geriausių plaukikių dešimtuką patekoGuoda Tručinskaitė (aštunta vieta) ir Ugnė Šiautkulytė (devinta vieta).