Angle down Atgal

Lietuvos savivaldybių indeksas: Kaišiadorių rajone nekilnojamojo turto ir apleistos žemės mokesčių tarifai vieni aukščiausių

Lietuvos laisvosios rinkos institutas paskelbė 2019 metų Lietuvos savivaldybių indeksą. Kaip ir kasmet skelbiami du indeksai – šešių didžiųjų pagal gyventojų tankį ir 54 mažųjų savivaldybių. Jau devintus metus skelbiamas reitingas sudaromas pagal gyventojams ir investuotojams svarbiausias sritis, kur sprendimus priima savivaldybės, pavyzdžiui, vertinama ekonominė, socialinė situacija, savivaldybei priklausiusio turto valdymas.

Kaišiadorių rajono savivaldybė šiemet 34-35 vietas mažųjų savivaldybių indekse (52 balai iš 100) dalijasi su Vilkaviškio r. savivaldybe.

Tarp geriausiai įvertintų sričių pateko „Sveikata ir socialinė rūpyba“, „Biudžetas“ ir „Administracija“. Aukšti balai „Administracijos” ir „Biudžeto” srityse buvo suteikti už tai, kad savivaldybės administracija buvo sąlyginai maža. Tūkstančiui gyventojų teko 5 darbuotojai (kai vidutiniškai – 7,6).

Nors administracija buvo santykinai mažesnė, net virš 99,9 proc. gyventojų prašymų buvo išnagrinėti laiku, o jos išlaikymui užteko skirti 5,8 proc. išlaidų, kai vidutiniškai – 8 proc.

Nors savivaldybės skola siekė 23 proc. pajamų (buvo artima 25,8 proc. vidurkiui), ji sumažėjo 8,4 proc. p. – daugiau nei vidutiniškai (6,2 proc. p. susitraukimas).

Geresnį „Sveikatos ir socialinės rūpybos” vertinimą iš dalies lėmė tai, kad nedarbo lygis, siekęs 8,1 proc. buvo mažesnis už vidutinį (9,7 proc.), būsto šildymo kompensacijas gavo 2,7 proc. gyventojų, kai vidutiniškai mažosiose savivaldybėse net 5,2 proc., socialines pašalpas – 2,8 proc. gyventojų, kai vidutiniškai 3,8 proc.

Kaišiadorių r. prastesni už vidutinius „Investicijų ir plėtros” bei „Mokesčių” srities rodikliai. Veikiančių ūkio subjektų (20,1), verslo liudijimų (21,6) ir statybos leidimų (4), tenkančių tūkstančiui gyventojų, rodikliai buvo mažesni, nei vidutiniai (atitinkamai 23,7, 41 ir 5,3).

Vienam gyventojui teko tik 131 euras tiesioginių užsienio investicijų, kai vidutiniškai – 1 251 euras. Savivaldybės nekilnojamo turto ir apleistos žemės mokesčių tarifai buvo tarp aukščiausių, verslo liudijimo kaina siekė 182 eurus ir buvo beveik dukart aukštesnė už vidutinę (96 eurai).

Jei savivaldybės taryba peržiūrėtų mokestinę politiką, tai gali padėti pagyvinti savivaldybės ekonominį gyvenimą.

Daugiau informacijos apie savo savivaldybę rasite čia.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite