Sportas2021 m. Birželio 27 d. 19:29

Lietuvos regbininkai, Maskvoje įveikę Rusijos rinktinę - Europos čempionato finale

Lietuvos regbis @ FB nuotr.

179899

Fantastiška pergalė prieš prieš Rusiją ir Lietuvos rinktinė jau Europos čempionato finale! Lietuvos rinktinė nugalėjo Rusiją rezultatu 21:19 ir pirmą kartą istorijoje pateko į Europos čempionato turo finalą.

Grupių varžybose paskutinėje ketvirtoje vietoje likusi Lietuvos rinktinė ketvirtfinalyje nugalėjo kitos grupės nugalėtojus portugalus, o pusfinalyje susitiko su varžybų šeimininke Rusija. Nerezultatyviai vykusiame pirmame kėlinyje buvo atliktas tik vienas kamuolio žeminimas įskaitiniame plote. Kėlinio pabaigoje, kai lietuviai žaidė šešiese, be geltoną kortelę gavusio žaidėjo, Kęstutis Karbauskas prasiveržė beveik per visą aikštę ir pelnė pirmuosius taškus. Realizacijos smūgį taikliai smūgiavo Domantas Vilimavičius ir po pirmo kėlinio lietuviai buvo priekyje 7:0.

Antro kėlinio pradžioje Lietuvos regbininkai pasiuntė Rusijos rinktinę į nokdauną. Rinktinės kapitonas Tautvydas Krasauskas atliko du žeminimus, abu kartus realizacijos smūgius pelnė D. Vilimavičius ir įpusėjus antram kėliniui Lietuvos regbininkai priekyje 21:0. Pirmą žeminimą Rusijos rinktinė pelnė tik sužaidus penkias antro kėlinio minutes ir tuomet sukilo į lemiamą šturmą. Nors rungtynių pabaigoje lietuviai gynėsi šešiese, jie sugebėjo išlaikyti įgytą persvarą iki rungtynių pabaigos.

Tai aukščiausias Lietuvos rinktinės pasiekimas olimpinėse regbio septynetų varžybose.

Sekmadienį 18.10 val. vyksiančiame finale Lietuvos rinktinės susitiks su Europos čempionų titulą jau užsitikrinusiais Ispanijos regbininkais. Pusfinalyje ispanai 19:0 sutriuškino titulą praradusią Vokietijos rinktinę.