Sportas2018 m. Balandžio 16 d. 14:50

Lietuvos plaukimo čempionatas gausus svarbiais įvykiais

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt

34668

Atvirame Lietuvos plaukimo čempionate, vykusiame Alytuje, 2018 m. balandžio 12-14 d., šiauliečių desantas sužibėjo įvykdytais svarbiais normatyvais, asmeniniais rekordais. Apgintas Lietuvos plaukimo meistro vardas ir kandidato į plaukimo meistrus vardas.

Vyrų grupėjeAinis Želionis100 m peteliške nuplaukė per 0.55,16 minutės ir iš 38 dalyvių pelnė antrą vietą. Šiuo rezultatu jis įvykdė Europos jaunimo čempionato normatyvą ir Pasaulio jaunių olimpinių žaidynių normatyvą. Du kartus ilgesnę distanciją tuo pačiu stiliumi jis įveikė per 2.08,70 minutės. Iš 12 dalyvių vaikinas užėmė antrą vietą. Ainis abiejose rungtyse pagerino asmeninius rekordus.

Toje pačioje amžiaus grupėje 100 m plaukimo nugara rungtį Alanas Tautkus nuplaukė per 0.56,91 minutės. Iš 36 varžovų jis laimėjo trečią vietą. Alanas jau Lietuvos jaunimo-jaunių pirmenybėse šioje rungtyje buvo įvykdęs Pasaulio jaunių olimpinių žaidynių normatyvą.

Roman Pokalo1500 m atstumą laisvu stiliumi nuplaukė per 17.01,28 minučių ir iškovojo antrą vietą bei pagerino asmeninį rekordą. Rungtyje varžėsi devyni plaukikai. Šiaulietis 400 m kompleksniu plaukimu įveikė per 4.47,25 minutes ir iš dešimties dalyvių laimėjo trečią vietą.

Moterų grupėje Greta Pleikytė apgynė Lietuvos plaukimo meistrės vardą po 50 m laisvu stiliumi plaukimo rungties (0.26,65 minutės). Ji, iškovodama sidabro medalį, užnugaryje paliko 61 sportininkę.

Šiaulietė dukart ilgesnę distanciją tuo pačiu stiliumi nuplaukė per 0.59,08 minutės ir užėmė trečią vietą. Rungtyje dalyvavo 47 plaukikės. Greta abiejose rungtyse pagerino asmeninius rekordus.

Kandidato į Lietuvos plaukimo meistrus vardą apgynė Justas Jankauskas (0.30,97 minutės). Šešiolikmetis vyrų grupėje, 50 m plaukimo krūtine rungtyje užėmė 10 vietą. Rungtyje varžėsi 31 dalyvis.

Iš dešimties į varžybas vykusių šiauliečių didelė dalis pagerino asmeninius plaukimo rekordus. Sportininkus varžyboms rengia trenerė Dovilė Pocienė.