Sportas2017 m. Rugsėjo 3 d. 20:27

Lietuvos krepšininkai Europos čempionate pranoko italus

13607

Europos vyrų krepšinio čempionato („Eurobasket 2017“) trečiojo turo rungtynėse B grupėje Tel Avive (Izraelis) sekmadienį Lietuvos rinktinė 78:73 (23:23, 18:9, 16:17, 21:24) įveikė Italijos krepšininkus ir iškovojo antrąją pergalę.

Sėkmingiau susitikimą pradėję italai išsiveržė į priekį 8:0, o 7-ąją min. jų pranašumas tapo dviženklis 19:9. Iki kėlinio pabaigos lietuviams pavyko pasivyti varžovus 23:23. Antrąjį kėlinį mūsų šalies krepšininkai pradėjo spurtu 15:2 ir 16-ąją min. įgijo 13 taškų pranašumą 38:25. Prieš ilgąją pertrauką komandas skyrė devyni taškai 41:32. Po trijų kėlinių lietuviai buvo priekyje 57:49.

Paskutiniame ketvirtyje kova vyko lygi kova. Prasidėjus paskutinei minutei, lietuviai tebeturėjo aštuonių taškų pranašumą 76:68 ir pergalės iš rankų nebeišleido.

Lietuvos rinktinei Adas Juškevičius pelnė 20 taškų (dvitaškiai 4/4, tritaškiai 4/6), Mindaugas Kuzminskas - 14, Jonas Valančiūnas (8 atk. kam.) - 13, Mantas Kalnietis (8 rez. perd.) - 12, Marius Grigonis - 8, Donatas Motiejūnas - 5, Jonas Mačiulis ir Artūras Gudaitis (7 atk. kam.) - po 3. Artūras Milaknis ir Edgaras Ulanovas taškų nepelnė, o Martynas Gecevičius ir Eimantas Bendžius nežaidė.

Pirmąją nesėkmę patyrusioje Italijos komandoje Luidžis Datomė (Luigi Datome) surinko 24 taškus, Markas Belinelis (Marco Belinelli) - 14, Arielis Filojus (Ariel Filloy) - 10.

Lietuviai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 39-24, bet suklydo 14 kartų. Italai prarado 6 kamuolius.

B grupėje sekmadienį dar susitinka Vokietijos ir Izraelio komandos.

Lietuvos rinktinė rugsėjo 5 dieną žais su ukrainiečiais.

Europos čempionate dalyvauja 24 komandos, suskirstytos į keturias grupes. Į atkrintamąsias varžybas pateks po keturias geriausias grupių ekipas.