Angle down Atgal

Lietuvos ir Lenkijos bankai išleis monetas, skirtas 1791 metų Konstitucijai

Lietuvos ir Lenkijos centriniai bankai, pažymėdami 1791 metų Abiejų Tautų Respublikos Konstitucijos 230 metų sukaktį, išleis jai skirtas kolekcines monetas.

Lietuvos banko teigimu, tai dviejų kaimyninių valstybių centrinių bankų bendras projektas. Jau suderinti bendri temos motyvai ir užrašai, jie atsispindės savarankiškai 2021 metų pavasrį išleidžiamose monetose iš tauriųjų metalų. 

Tikimasi, kad kolekcines monetas abiejose valstybėse pavyks išleisti tą pačią dieną.

Lietuvos bankas planuoja išleisti 20 eurų sidabro monetą, skirtą 1971 metų gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230 metų sukakčiai. Jos tiražas bus 2,5 tūkst. vienetų.

Lenkijos centrinis bankas planuoja išleisti 100 zlotų aukso ir 50 zlotų sidabro monetas, jų tiražai sieks atitinkamai iki 1,2 tūkst. ir 6 tūkst. vienetų.

1791 metų Abiejų Tautų Respublikos Konstitucija laikoma pirmąja Europoje ir antrąja pasaulyje rašytine Konstitucija po Jungtinių Amerikos Valstijų Konstitucijos.

Be šios monetos, 2021 metais Lietuvos bankas ketina išleisti dvi progines 2 eurų monetas, skirtas Žuvinto rezervatui ir Dzūkijai (iš serijos „Lietuvos etnografiniai regionai“), taip pat 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą XXXII Olimpiadai Tokijuje.

Kitąmet bus tęsiamos ir monetų serijos: planuojama išleisti Jūros šventei skirtas kolekcines 1,5 euro ir 5 eurų monetas iš serijos „Tradicinės lietuvių šventės“ ir socialiniams mokslams skirtą 5 eurų aukso monetą iš serijos „Lietuvos mokslas“.

Be to, bus pradėta nauja monetų serija „Mano pasakos“ – pirmosios 1,5 euro ir 5 eurų monetos bus skirtos pasakai „Eglė žalčių karalienė“. Kaip ir kasmet, bus išleistas numizmatinis apyvartinių eurų monetų rinkinys.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite