Angle down Atgal

Lietuvos berniukai taria NE smurtui ir narkomanijai

Kasmet vis kitame Lietuvos mieste rengiamas berniukų chorų festivalis „Lietuvos berniukai prieš smurtą ir narkomaniją“ šiemet vyks Gargžduose. Šeštadienį net penki šimtai jaunųjų atlikėjų pakvies klausytojus į Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčią pasiklausyti nuotaikingos chorinės muzikos koncerto.

Tradiciniu tapęs festivalis-akcija „Lietuvos berniukai prieš smurtą ir narkomaniją“ jau dvidešimt metų rengiamas Lietuvos miestuose ir siekia atkreipti visuomenės dėmesį į vaikų užimtumą, laisvalaikio kultūrą, pilietinės asmenybės ugdymą.

„Mūsų tikslas - kuo daugiau vaikų įtraukti į chorinį judėjimą mokyklose, ugdyti jų kultūros ir meno poreikį ar net padėti pamatą tolesniems žingsniams kūrybos srityje, taip pat, žinoma, atitraukti berniukus nuo negatyvios įtakos. Berniukų dainavimas chore - prieinamiausia forma ir geriausi investicija į nusikalstamumo prevenciją“, - sako festivalio rengėjas Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktorius Saulius Liausa.

Šiųmečio renginio dalyviai - patys jauniausi Lietuvos choristai, tad koncerto programoje skambės harmonizuotos lietuvių liaudies dainos ir vaikams skirti lietuvių kompozitorių kūriniai: Benjamino Gorbulskio, Indros Mažuikaitės, Gintauto Abariaus, Donato Zakaro.

„Žmogų formuoja artimiausia jo aplinka - vaikystėje chore dainavęs ir dainą pamėgęs jaunimas vėliau dainuoja suaugusiųjų choruose, dalyvauja dainų šventėse“, - sako S. Liausa.

Šiemet festivalyje, kurį organizuoja Lietuvos nacionalinis kultūros centras kartu su Lietuvos chorų sąjunga, dalyvaus net 21 berniukų choras: „Ąžuoliukas“, „Rytas“, „Sakalėlis“ iš Vilniaus, „Varpelis“ iš Kauno, „Gintarėlis“ iš Klaipėdos, „Dagilėlis“ iš Šiaulių, „Klevelis“ iš Gargždų, Panevėžio V. Mikalausko menų gimnazijos berniukų choras, Alytaus Simno gimnazijos ir „Volungės“ progimnazijos berniukų chorai, Plungės M. Oginskio meno mokyklos berniukų choras, Lazdijų mokyklos-darželio „Vyturėlis“ berniukų choras, Prienų „Ąžuolo“ progimnazijos ir „Revuonos“ pagrindinės mokyklos berniukų chorai, A. Lipeikos menų mokyklos berniukų choras iš Kelmės, „Rududukas“ iš Rudaminos.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite