Angle down Atgal

Lietuvių skolinimosi tendencijos skiriasi, priklausomai nuo sezono

Lietuviai vasarą linkę skolintis sodo nameliams, būsto atnaujinimui, vestuvėms ir atostogoms, rudenį dažniau ima paskolą automobilio įsigijimui ar skolinasi norėdami padengti šildymo išlaidas. Bendrovės „Mokilizingas“ duomenimis, lietuvių skolinimosi tendencijos skiriasi, priklausomai nuo metų laikų, o rudenį jie skolinasi daugiau nei vasarą.

Rudenį skolinamasi daugiau

Lietuvos gyventojai tiek vasarą, tiek žiemą planuodami įsigyti didesnius ar mažesnius pirkinius elgiasi skirtingai – vieni taupo iš anksto ir kruopščiai planuoja visas savo išlaidas, kiti nemato nieko blogo tame, kai tenka pasiskolinti.

Pasak bendrovės komercijos vadovo Vaidoto Rimeikio, kalbant apie išduodamas paskolas ir sudaromas lizingo sutartis skirtingais metų laikais, yra matoma tendencija, kad rudenį lietuviai yra linkę skolintis daugiau. 2018 m. rudenį paskolų būsto remontui, automobilio įsigijimui ir kitiems vartotojų poreikiams buvo išduota beveik 10 proc. daugiau nei tų pačių metų vasarą.

„Taip pat skaičiuojant bendrų naujų lizingo sutarčių skaičių, matome, kad tiek 2018 m., tiek 2019 m. rudenį sudaroma daugiau kreditavimo sutarčių nei vasarą. Akivaizdu, kad prasidėjus „back to school“ sezonui, o vėliau artėjant kalėdiniam laikotarpiui gyventojai yra linkę įsigyti brangesnius pirkinius, kuriems prireikus skolinasi“, – teigia V. Rimeikis.

Vasara – atostogos, rudenį – šildymo sezonas

Bendrovės duomenys rodo, kad vasarą lietuviai dažniausiai skolinasi norėdami įsigyti nekilnojamąjį turtą, sodo namelius ar automobilius. Taip pat šiltuoju metų laiku yra skolinamasi padengti būsto remonto, atostogų ir vestuvių šventės išlaidas.

„Tuo tarpu rudenį pasiskolintos lėšos yra skiriamos kelionėms, mokesčiams už šildymą, su mokslu ir netgi sveikata susijusioms išlaidoms padengti. Remiantis įmonės duomenimis, matome, kad rudenį vidutinė paskolos suma buvo 7 proc. didesnė nei vasarą“, – sako V. Rimeikis.

Finansų ekspertas pataria gyventojams skolintis ne tada, kai jie neturi pinigų, o tuomet, kai mėnesinės įmokos jiems nebus našta. Pavyzdžiui, jei vartotojas nori įsigyti naujausią ir 1000 eurų kainuojantį išmanųjį telefoną, V. Rimeikis skatina jį įvertinti, ar mėnesinė 100 eurų įmoka nesukels papildomų rūpesčių. Jei ne, tuomet naują daiktą su lizingo pagalba įsigyti galima iš karto ir nereikės jam taupyti 10 mėnesių.

Vyrai skolinasi daugiau

Kaip rodo bendrovės duomenys, dažniau dėl paskolos ar lizingo užklausų, nepriklausomai nuo skirtingų metų laikų, kreipiasi moterys. Tačiau nepaisant to, kad moterys sudaro daugiau paskolų ir lizingo sutarčių, Bendrovės duomenimis, vyrams tenkanti visų paskolų sumos dalis yra 52 proc., moterims 48 proc. Nors skirtumas tarp vyrų ir moterų yra vos keletas procentų, visgi vyrai yra tie, kurie skolinasi šiek tiek rečiau, bet didesnes sumas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite