Angle down Atgal

Lietuvių planas Anglijoje neišdegė: vagys sučiupti tą pačią dieną

Jungtinės Karalystės žiniasklaida skelbia, kad teismo nuosprendį išgirdę trys lietuviai priklauso organizuotai nusikaltimų gaujai, o už mikroautobusų vagystes jiems teks sėsti už grotų.

37-erių Vytautas Černiauskas ir 35-erių Mindaugas Zabiela pagal duomenis į JK atvyko tik vagystės išvakarėse, kai pavogė „Mercedes“ mikroautobusą ir bandė nuvaryti dar vieną. Oro uoste juos pasitiko kitas lietuvis – 37-erių Remigijus Ramunis, kuris JK iki to laiko gyveno jau penkis mėnesius.

Prokurorė Hannah Walker teismui paviešino ir išsamias nusikaltimo detales. Viena aukų mikroautobusą „Mercedes Sprinter“ laikė šalia savo namų Market Weighton. Tai – nedidelis miestelis Šiaurės Anglijoje. Kelios minutės iki 3 val. nakties, mikroautobuso savininkas nuėjo kai ko pasiimti iš savo transporto priemonės ir labai nustebo, kad ši – neužrakinta. Apžiūrėjęs mikroautobusą vyras pastebėjo, kad pažeistas prietaisų skydelis. Susirūpinęs dėl to, kas įvyko, dar kartą mikroautobusą jis apžiūrėjo apie pusė 5 ryte. Deja, dar po pusvalandžio pastebėjo, kad mikroautobusas jau nuvarytas.

Pati transporto priemonė įvertinta apie 18720 svarų, o joje buvę darbo įrankiai – dar apie 4000 svarų. Jis tikina, kad tuo metu apylinkėje pastenėjo ir „Thrifty“ įmonės mikroautobusą, taip pat netoliese paryčiais pravažiavo mėlynas „Vauxhall Vectra“ automobilis.

Išsigandęs ir sutrikęs vyras paryčiais suskubo skambinti ir netoliese gyvenusiam kolegai, kuris taip pat turėjo apynaujį „Mercedes“ mikroautobusą, kurio vertė apie 17500 svarų. Kolegai jis skambino apie 3 val. 45 min. paryčiais. Į kiemą išbėgęs vyras taip pat rado išlaužtas mikroautobuso duris, pažeistą skydelį. Tik vėliau paaiškėjo, kad abu vyrai apylinkėse pastebėjimo galimai tą patį mėlyną automobilį.

Nuvarytas mikroautobusas turėjo įmontuotą sekimo sistemą, todėl netrukus buvo susektas ties Beverley miestu, apie 4 val. 48 min. Minėtasis „Vauxhall Vectra“ taip pat buvo užfiksuotas važiuojantis į tą pusę. Kiek prieš 6 val. ryte jis buvo rastas pastatytas Hull Road gatvėje esančioje degalinėje.

V. Černiauskas, M. Zabiela ir R. Ramunis taip pat buvo transporto priemonėse. V. Černiauskas su savimi turėjo dar ir 1360 svarų.

Apklausiami policijos lietuviai esą negalėjo pasakyti, kaip atsidūrė būtent toje vietoje, šalia pavogto mikroautobuso. V. Černiauskas tvirtino, kad jis neturi jokio paaiškinimo, M. Zabiela teigė, kad važiuoja į Yorką, kad ten įsidarbintų, o tuo tarpu R. Ramunis kalbėjo, kad visi įrankiai jau buvo automobilyje, kai jis jį nusipirko ir nieko nežino apie vagystes.

V. Černiauskas ir M. Zabiela nuteisti po dvejus metus laisvės atėmimo bausme, R. Ramunis nuteistas 20 mėnesių kalėjimo.

Anglija.Today

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite