Angle down Atgal

Lietuvės sėkmės istorija „Eurovizijoje“: atstovaudama kitai šaliai užėmė 2-ąją vietą

Šių metų „Eurovizija“ Lietuvai baigėsi anksčiau nei norėjosi – mūsų atstovas Jurijus Veklenko savo muzikinę kelionę Izraelyje baigė antrajame pusfinalyje. Nors įprasta manyti, jog lietuviams „Eurovizijoje“ nesiseka, tačiau Lenos Valaitis atvejis rodo ką kitą – moteris šiame konkurse liko antra. Deja, atlikėja atstovavo kitai šaliai.

1981-siais Dubline vykusioje „Eurovizijoje“ Lietuvoje gimusi L. Valaitis atliko dainą „Johnny Blue“, kuri sužavėjo Europą. Nors tuomet konkurse triumfavo Didžiosios Britanijos atstovai, grupė „Bucks Fizz“, tačiau Vokietijai atstovavusi lietuvė nedaug nuo jų atsiliko. Iki pergalės jai pritrūko vos 4 taškų.

Tiesa, tokią sėkmę atlikėjai pavyko pasiekti ne iš karto. Į „Euroviziją“ dainininkė bandė patekti du kartus – atrankoje ji dalyvavo ir 1976 m, tačiau į konkursą pavyko išvykti tik 1981-siais.

L. Valaitis gimė 1943 m., Klaipėdoje. Jos tėvas buvo karininkas, tad Lena su broliu ir mama išvyko gyventi į Vakarų Vokietiją.

Lenos muzikinė karjera prasidėjo jai prisijungus prie grupės „Frederik Brothers“, o 1970 m. ji išleido savo pirmąjį singlą „Halt das Glück für uns fest“.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite