Lietuva turistų akimis – šalis, kuri siūlo išskirtinę kokybę ir autentiką

Vilnius
Reporteris Monika Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Lietuvą turistai mato kaip Europos šalį, siūlančią personalizuotą patirtį, išskirtinės kokybės paslaugas ir autentiką. Tą pastebi sostinėje įsikūręs viešbutis „Pacai“, šią vasarą sulaukęs perpus didesnio turistų srauto nei pernai tuo pačiu laikotarpiu. Viešbučio vadovės Rūtos Pulkauninkaitės-Macikės teigimu, daugėja ne tik užsienio turistų, bet ir plečiasi jų geografija bei interesų laukas.

„Jaučiame sparčiai augantį susidomėjimą mūsų šalimi, o pasiekti rezultatai viršijo lūkesčius, – teigia R.Pulkauninkaitė-Macikė. – Palyginus šios ir praėjusios vasaros duomenis, viešbučio pajamos augo net 75 proc. Šį birželį svečių skaičius buvo dvigubai didesnis nei pernai birželį. Vien per šią vasarą viešbutis sulaukė daugiau nei 10 000 svečių iš 64 šalių. Padaugėjo verslo grupių užsakymų, svečiai pamėgo aukštesnės kategorijos kambarius. Šaltuoju sezonu taip pat tikimės didėjančio turistų srauto ir to sieksime plėsdami bei gerindami paslaugų spektrą.“

Keičiasi turistų paveikslas

Didėja ne tik turistų srautai, bet ir plečiasi jų geografija. „Per mažiau nei pusantrų veiklos metų jau sulaukėme apie 40 000 svečių iš daugiau nei 150-ies šalių, – sako R. Pulkauninkaitė-Macikė. – Čia dažnai lankosi kūrybinės industrijos atstovai, taip pat verslo grupės. Daugiausia svečių atvysta iš JAV, Vokietijos ir Jungtinės Karalystės, daugėja turistų iš Prancūzijos, Izraelio, o vasarą – ir iš Azijos šalių.“

Viešbučio vadovės pastebėjimais, daugėja turistų, Lietuvoje ieškančių autentikos, norinčių patirti aukščiausios kokybės aptarnavimą, paskanauti gurmaniško maisto, išbandyti įvairias paslaugas. Tai būdinga tiek tūkstantmečio kartai, tiek ir aukščiausio rango pareigūnams. „Vis daugiau svečių ieško autentiškų patirčių, būdingų mūsų kraštui: populiarėja SPA procedūros, kuriose naudojami vietiniai produktai, tarkime, šveitiklis su pajūrio smėliu, procedūros su gintaru. Svečiai pageidauja saunoje išmėginti vantas ir t. t.“, – sako R. Pulkauninkaitė-Macikė.

Jos teigimu, pamažu išsitrina ribos tarp darbo ir laisvalaikio: „Net ir darbo reikalais į Vilnių atvykę svečiai pageidauja kelionės metu gauti daugiau nei tik apgyvendinimą. Užbaigę verslo reikalus, jie keletui dienų pasilieka patyrinėti miesto.“