Angle down Atgal

Lietuvą antradienį pasieks dalis koronaviruso infekcijai nustatyti reikalingų reagentų

Per 10 tūkstančių reagentų šią savaitę ir dar 20 tūkstančių per ateinančią, skirtų koronaviruso infekcijai (COVID-19) nustatyti, pasieks Nacionalinę visuomenės sveikatos priežiūros laboratoriją (NVSPL).

Be to, šiuo metu su įvairiais tiekėjais iš viso yra susitarta dėl 60 tūkst. reagentų pristatymo, praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

Pasak Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo, sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos, dalis reagentų laboratorijoje bus jau antradienį.

„Gyvename tomis pačiomis sudėtingomis sąlygomis, kaip ir likęs pasaulis. Situacija dėl daugelio priemonių įsigijimo nėra paprasta. Tad tai, kad reagentai jau pakeliui į Lietuvą ir kliūčių atlikti tyrimus nebus, geras ženklas. Vis dėlto, atsakingai noriu pakartoti tai, ką jau sakiau - tyrimai turi būti atliekami racionaliai, išnaudojant pilnus įrangos apkrovimus, o ne atliekant po kelis tyrimus ir taip prarandant reagentus", - sako ministras A. Veryga.

Jo teigimu, jau sudarytos galimybės plėsti tyrimų apimtis, steigiant Mobilius punktus. Tai reiškia, kad į visoje šalyje veiksiančius punktus žmonės galės atvykti automobiliu, o atlikus tyrimą - važiuoti namo ir būtent namie, o ne ligoninėje laukti rezultatų.

Tokie punktai bus steigiami dešimtyje savivaldybių - Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Tauragės, Telšių, Alytaus, Utenos.

Numatyta, kad pacientas, pasireiškus bent vienam ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingam simptomui - staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui - ir, jei 14 dienų laikotarpiu iki simptomų pradžios keliavo bet kurioje užsienio šalyje ar po sąlyčio su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 ligos atveju, pirmiausia turės skambinti į Karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite