Angle down Atgal

Lietaus surinkimo sistemos – patikima mūsų nekilnojamojo turto apsauga

Ironiška, tačiau į daugelį greta mūsų esančių dalykų dėmesį atkreipiame tik tada, kai nutinka koks nors reikšmingas įvykis, dažniausiai – turintis neigiamų padarinių. Ši taisyklė puikiai atspindi ir daugelio mūsų požiūrį į lietvamzdžius bei kitus lietaus nuvedimo sistemos komponentus. Šie yra, tačiau kartų jų tarsi ir nepastebime. Sutikite, jog, stovėdami prie namo su kaimynu, pavyzdžiui, duris ar langus esate aptarę, tuo tarpu lietvamzdžių grožis paminėtas nebuvo. Šie tiesiog yra. Ir atlieka savo labai reikšmingą darbą, tai yra saugo mūsų turtą nuo pražūtingo vandens pertekliaus žalos.

Žodis „pražūtingas“, patikėkite, šioje vietoje pavartotas visiškai tikslingai. Vandens sankaupos gali įtakoti itin nemalonias pasekmes, pavyzdžiui, pelėsį be koroziją. Vandeniui kaupiantis ant stogo, šis gali būti mechaniškai pažeistas ar net įlūžti, likę nešvarumai taip pat gali pridaryti žalos ar papildomų rūpesčių šiuos nuvalant. Lietaus vandens surinkimo sistemos nebuvimas arba netinkamas funkcionavimas žalingas ir gerbūviui: iškilnojamos plytelės, užliejama veja, „prigeria“ sode augantys augalai, gali būti užliejamas rūsys bei padaroma galybė kitų problemų.

Mūsų gyvenime apstu galybė problemų, kurių numatyti negalima, tad to, kas potencialiai gali atnešti žalą, turėtume sąmoningai stengtis išvengti. Vadinasi, jokių abejonių, jog lietaus nuvedimo sistema yra būtina. Nenuginčijamas faktas ir tas, jog ši privalo būti kokybiška. Belieka „lengviausia“ užduotis – išsirinkti konkretų produktą. Tai padaryti turėsite jūs, nepriklausomai nuo to, ar lietaus nuvedimo sistemą nuspręsite montuoti savarankiškai, ar šį darbą patikėsite specialistams. Kaip dažnai skambiai sakoma, nežinojimas nuo atsakomybės neatleidžia. Tad, norint būti tikriems dėl savo apsisprendimo, derėtų su šio produkto galimais variantais susipažinti išsamiau.

 

 

 

Viena iš galimybių – lietvamzdžiai, pagaminti ir polivinilchlorido (arba tiesiog PVC). Šių kaina, lyginant su metaliniais, yra patrauklesnė, o ir kokybė, pasirinkus patikimo gamintojo produkciją, nenuvils. Šios medžiagos gaminių nederėtų „nurašyti“ kaip netvirtų, neilgaamžių. Plastikinė lietaus nuvedimo sistema yra atspari tokiems aplinkos veiksniams kaip lietus, vėjas, sniegas ir panašiai. Dar vienas iš nenuginčijamų plastikinių gaminių privalumų – tylus darbas. Jei, vanduo, atsimušdamas į metalą, sukelia triukšmą, erzinantį dažną žmogų, tai PVC medžiaga tarsi sugeria garsą ir garantuoja ramybę net per didžiausią audrą. Atrodo, smulkmena, tačiau pastaroji gali tapti svarbiu koziriu priimant galutinį sprendimą.

Tiesa, nusprendus įsigyti metalinę lietaus nuvedimo sistemą, derėtų įvertinti faktą, jog pastarosios montavimas, lyginant su PVC gaminio, bus kur kas sudėtingesnis. Derėtų apsvarstyti galimybę pasinaudoti profesionalų, atliksiančių montavimo darbus, paslaugomis. Šie turi būti atlikti nepriekaištingai. Prisiminkite, jog metalas, veikiamas vandens, pradeda rūdyti. Norint, šio reiškinio išvengti, montavimo darbai privalo būti atliekami itin skrupulingai, vadovaujantis gamintojo pateikiamomis instrukcijomis.

Tinkamai savo funkciją atlikti gali tiek plastikinės, tiek metalinės lietaus nuvedimo sistemos. Svarbiausia – pasirinkti kokybišką, patikimo gamintojo produktą.

Kitas variantas – metalinės lietaus surinkimo sistemos. Metalas savaime siejasi su tvirtumu bei ilgaamžiškumu, o kokybiškai pagamintas produktas gali net pranokti kliento turimus lūkesčius. Metalinės lietaus sistemos nuvedimo komponentai yra atsparūs net ir pačioms atšiauriausioms aplinkos sąlygoms. Jei šiuo atžvilgiu lygintume metalą ir plastiką, pastarajam tektų nusileisti. Aišku, ir plastikas plastikui nelygu: galutinis rezultatas priklauso nuo gamintojo požiūrio į kokybę bei naudojamą gamybos technologiją.

Būtina pabrėžti ir solidesnę metalinių lietaus nuvedimo sistemų išvaizdą. Aišku, tai – skonio reikalas, tačiau daugumai metalas atrodo kur kas prabangesnė medžiaga nei plastikas.

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite