Angle down Atgal

Liepto galas? Rezonansinės avarijos „autorių“ A. Tumėną prašo patupdyti už grotų

Vilnietis Arnas Tumėnas, išgarsėjęs po 2012 m. sukeltos avarijos, dėl kelių aplinkybių sulaukusios itin didelio dėmesio, tąkart išvengė laisvės atėmimo bausmės. Už grotų vyras nepateko ir vėliau, sulaukęs dar kelių teistumų. Tačiau dabar gali būti, kad A. Tumėnas priėjo liepto galą – prokurorė prašo už vairavimą esant didesniam nei 1,5 prom. girtumui skirti laisvės atėmimo bausmę.

Vilniaus miesto apylinkės teismas išnagrinėjo, Alfa.lt žiniomis, jau penktąją A. Tumėnui iškeltą baudžiamąją bylą – šių metų birželio 5-osios naktį vyras buvo sustabdytas Vilniuje, Ukmergės g. Tėvui priklausantį „Mercedes-Benz S550“ automobilį vairavusiam A. Tumėnui, patikrinus alkotesteriu, nustatytas 1,85 prom. girtumas.

Pasak prokurorės Agnės Stankevičiūtės, ikiteisminio tyrimo metu kaltinamasis neigė savo kaltę. Tačiau teisme A. Tumėnas pripažino sėdęs prie vairo neblaivus. Vyras aiškino, kad tąnakt vakarojęs pas pažįstamus, vartojęs alkoholį, todėl paprašęs draugo parvairuoti jo automobilį. Su draugu A. Tumėnas teigė susitikęs Ukmergės g., tačiau iki minėto draugo pats vairavęs automobilį.

„Tuo momentu, kai pareigūnai sustabdė, ne aš jau sėdėjau. Bet iki jo aš privažiavau“, – pripažino A. Tumėnas ir patikslino, kad galėjo pats nuvažiuoti apie pusantro kilometro.

Nors vyras pripažįsta savo kaltę, prokurorė A. Stankevičiūtė pažymėjo, kad praėjus kelioms savaitėms po šio įvykio A. Tumėnas vėl įkliuvo pareigūnams vairuodamas neblaivus. Dėl pastarojo įvykio iškelta byla jau yra išnagrinėta, tačiau nuosprendis dar neįsiteisėjęs. Anot prokurorės, tai, kad kartą įkliuvęs vairuotojas po kelių savaičių vėl sėdo prie vairo išgėręs, byloja apie tai, kad A. Tumėnas nėra linkęs taisytis.

Prokurorė pabrėžė ir ne vieną baudžiamąją bylą, taip pat ir daug administracinių bylų, kurios buvo iškeltos A. Tumėnui.

Teismo A. Stankevičiūtė prašė skirti A. Tumėnui maksimalią bausmę, numatytą už vairavimą, esant didesniam nei 1,5 prom. girtumui – 1 metų laisvės atėmimą, tačiau sušvelninti ją iki 8 mėnesių, kadangi teisiamasis prisipažino. Taip pat buvo pateiktas prašymas atimti teisę vairuoti 3 metus ir konfiskuoti A. Tumėno vairuotą automobilį, kurio rinkos vertė siekia 15 578 eurus, arba išieškoti šią sumą pinigų.

Visos bėdos – po tragedijos

Advokatas Romualdas Mikliušas teisme teigė, kad A. Tumėno situacija – gerokai sudėtingesnė, reikalaujanti žmogiško supratingumo.

Anot teisininko, jo klientas 2013 m. patyrė labai didžiulę psichologinę traumą, susijusią su artimųjų netektimi. „Liūdna, bet nuo to įvykio nuolat patenka žmogus į krizes, susijusias su alkoholio vartojimu“, – teigė R. Mikliušas.

Advokatas taip pat tikino, kad prokurorė negali remtis neseniai A. Tumėnui paskelbtu nuosprendžiu dėl vairavimo išgėrus, nes jis dar neįsiteisėjęs, taigi negaliojantis.

A. Mikliušas pažymėjo, kad laisvės atėmimo bausmė jo klientui nepadės susitvarkyti su gyvenimiškais sunkumais. „Tokia bausmė esant tokiai situacijai dar nieko neišgydė ir neišgydys“, – teigė advokatas. Pasak jo, teisiamasis nėra linkęs nusikalsti, tačiau kartais paslysta, taip esą nutiko ir praėjusios vasaros pradžioje, kai du kartus per kelias savaites įkliuvo neblaivus.

A. Tumėnas teigė, kad stengiasi kabintis į gyvenimą – šiuo metu dviejose darbovietėse dirba vadybininku, yra sukūręs šeimą, augina dukrą, o su alkoholiu susijusias problemas stengiasi spręsti su profesionalų pagalba.

„Norėčiau gydytis, tvarkytis, stengtis…“ – teisme sakė vyras.

Po rezonansinės avarijos – bylų virtinė

A. Tumėną itin išgarsino 2012 m. sukelta avarija: 2012-ųjų balandžio 28 d. vyras šalia M. Romerio universiteto, taip pat vairuodamas automobilį „Mercedes-Benz“, trenkėsi į policijos ekipažą ir sužalojo penkis žmones.

Nors avarija tikrai nebuvo iš pačių didžiausių eismo įvykių, susidomėjimą šia istorija kurstė kelios aplinkybės: A. Tumėnas tuo metu buvo garsios advokatės Svetlanos Proninos žentas, po avarijos pabėgo iš įvykio vietos, galimai bandydamas nuslėpti girtumą. Emocijų kėlė ir nebaudžiamumo jausmas – A. Tumėnas brangiu automobiliu Vilniaus gatvėmis galėjo lėkti apie 150 km/val. greičiu, o avarijos metu nukentėjusių žmonių gyvenimo kokybė vėliau pablogėjo dėl sveikatos problemų.

Prie neigiamo A. Tumėno įvaizdžio prisidėjo ir faktas, kad vairuotojas dar 2005 m. būdamas neblaivus padarė avariją, per kurią žuvo jo draugas, ir buvo patrauktas baudžiamojon atsakomybėn. Tačiau byla buvo nutraukta, A. Tumėnui ir nukentėjusiojo giminaičiams susitaikius, o vairuotojas, matyt, iš šio įvykio nieko nepasimokė.

2014 m. rezonansinės avarijos byla buvo užversta. Nors prokuroras siūlė A. Tumėnui skirti realią laisvės atėmimo bausmę, vairuotojas tąkart atsipirko bauda. Vėliau vyrui buvo iškeltos dar dvi bylos – dėl melagingo pranešimo apie pavogtą automobilį ir dėl to, jog neblaivus sužalojo praeivį.

Pastarosiomis savaitėmis paskelbtas nuosprendis dėl vairavimo išgėrus, Alfa.lt žiniomis, A. Tumėnui turėtų būti jau ketvirtasis, o rugsėjo pabaigoje vyras turėtų išklausyti ir penktąjį nuosprendį.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite