Angle down Atgal

Liepą didėjo vartotojų pasitikėjimo rodiklis

Vartotojų pasitikėjimo rodiklis liepą buvo minus 3 ir, palyginti su birželiu, padidėjo 1 proc. punktu, praneša Lietuvos statistikos departamentas.

Palyginti su birželiu, gyventojai geriau vertino šalies ekonominės ir namų ūkio finansinės padėties perspektyvas, blogiau – namų ūkio finansinės padėties pokyčius per praėjusius 12 mėnesių ir didesniems pirkiniams ketino išleisti mažiau.

Nors gyventojų, manančių, kad šalies ekonominė padėtis per ateinančius 12 mėnesių gerės, dalis šiek tiek sumažėjo (nuo 23 iki 21 proc.), bet gerokai mažiau gyventojų manė, kad padėtis blogės: manančiųjų, kad padėtis blogės, dalis sumažėjo 12 proc. punktų (nuo 47 iki 35 proc.). Gyventojų, manančių, kad padėtis nesikeis, dalis padidėjo nuo 26 iki 38 proc.

Statistikos departamento duomenimis, namų ūkio finansinės padėties prognozės, palyginti su birželiu, taip pat buvo šiek tiek optimistiškesnės: kas penktas gyventojas (20 proc.) tikėjosi, kad jo namų ūkio finansinė padėtis gerės, 12 proc., manė, kad ji blogės (birželį – atitinkamai 22 ir 15 proc.).

Liepą namų ūkio finansinės padėties pasikeitimus per praėjusius 12 mėn. gyventojai vertino šiek tiek blogiau nei birželį: 16 proc. gyventojų teigė, kad jų namų ūkio finansinė padėtis pagerėjo, 23 proc. – kad ji pablogėjo (birželį – atitinkamai 23 ir 28 proc.).

Liepą 22 proc. gyventojų nurodė, kad per artimiausius 12 mėn. tokiems pirkiniams, kaip baldai ar buitinė technika, ketina išleisti daugiau nei per praėjusius 12 mėn., 20 proc. – mažiau (birželį – atitinkamai 28 ir 20 proc.).

Per metus liepą vartotojų pasitikėjimo rodiklis sumažėjo 9 proc. punktais. Ypač pasikeitė gyventojų nuomonė apie šalies ekonominės padėties perspektyvas. Palyginti su 2019 metų liepa, gyventojų, besitikinčių šalies ekonominės padėties gerėjimo, dalis sumažėjo 15 proc. punktų (nuo 36 iki 21 proc.), manančiųjų, kad padėtis blogės, dalis padidėjo 21 proc. punktu (nuo 14 iki 35 proc.).

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite