Angle down Atgal

Lentvario biblioteka kviečia prisijungti prie virtualios kalėdinės akcijos

Kalėdas galima vadinti viena laukiamiausių ir gražiausių metų švenčių. Tai senoji Saulės grįžimo ir žiemos tamsybių nugalėjimo šventė, tarytum naujųjų metų pradžia. Vėliau ši šventė buvo pakeista Kristaus gimimo švente.

Kalėdų tradicijos Lietuvoje šiek tiek kinta, vis daugiau atskrieja naujų įpročių iš kitų šalių. Tačiau pagrindinių tradicijų laikomasi. Gruodžio 24 d. – šv. Kūčios, kai su šeima valgoma vakarienė, laikomasi rimties. Bažnyčiose vyksta naktinės piemenėlių arba bernelių Mišios. Ant stalo patiekiami 12 patiekalų. Vyrauja žuvis, aguonų pienas, kūčiukai, kisielius. Na, o per Kalėdas valgoma kepta višta ar antis, skanaujami pyragai ir išpakuojamos dovanos. Šventinis laikotarpis Lietuvoje tęsiasi iki Trijų karalių dienos.

Šiemet Kalėdų laukimas kitoks nei visada, jas sutiksime jaukiame šeimos rate. Tad puošdami namus, sukuriame žiemos švenčių nuotaiką. Lentvario biblioteka socialiniame tinkle „Facebook“ (http://inx.lv/McEt) kviečia visus prisijungti prie virtualios kalėdinės akcijos ir dalintis savo namų ar biuro kalėdine puošmena, dekoracija, eglute, kad švenčių laukimas būtų smagesnis.

Dalinkimės kalėdine nuotaika, šiluma ir džiaugsmu, nes Kalėdos – stebuklų metas!

Ingrida Prochorenkienė, Trakų viešosios bibliotekos Lentvario filialo vyr. bibliotekininkė

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite