Dakaras 20192019 m. Sausio 9 d. 21:49

Lenktynininkas B. Vanagas trečiajame Dakaro ralio etape - 10-as, V. Žala - 13-as, A. Gelažninkas perrašė Lietuvos istoriją

Lietuva

Benedikto Vanago asmeninio archyvo nuotr.

67274

Peru vykstančio tradicinio Dakaro ralio trečiajame etape trečiadienį lietuvio Benedikto Vanago ir lenko Sebastiano Rozwadowskio ekipažas užėmė aukštą dešimtąją vietą.

Nugalėjo prancūzas Stephane'as Peterhanselis („Mini“). Jis 331 km greičio ruožą įveikė per 3 val. 54 min, 31 sek.

Antrąją vietą užėmė katarietis Nasseras Al-Attiyah („Toyota“, +3 min. 26 sek.), trečiąją - lenkas Jakubas Przygonskis („Mini“, +11.47).

B. Vanagas su „Toyota Hilux“ automobiliu nugalėtojui pralaimėjo 39 min. 24 sek.

Vaidoto Žalos ir Sauliaus Jurgelėno ekipažas („Toyota Hilux“) nugalėtojams pralaimėjo 47 min. 40 sek. ir, preliminariais duomenimis, užėmė 13-ąją vietą.

Antanas Juknevičius ir Darius Vaičiulis („Toyota Hilux“) šiame etape susidūrė su problemomis ir 21 val. Lietuvos laiku buvo pasiekęs tik trečią kontrolės punktą. Kaip praneša lenktynininko komandos atstovai, apie 100 km po starto trasoje susidūrė du automobiliai ir jie užblokavo visą kelią.

Šio etapo nebaigė praėjusių metų nugalėtojas ispanas Carlosas Sainzas („Mini“). Jam bus leista tęsti lenktynes, bet jo rezultatas skaičiuosis jau atskiroje įskaitoje.

Fantastišką pasirodymą surengė Lietuvos motociklininkas Arūnas Gelažninkas. Jis su KTM motociklu trečiadienį užėmė 29-ąją vietą ir pasiekė geriausią mūsų šalies motociklininkų rezultatą šių lenktynių istorijoje.

Motociklų lenktynėse nugalėjo prancūzas Xavieras de Soultrait („Yamaha“) - 4 val. 7 min. 42 sek. Antrąją vietą užėmė čilietis Pablo Quintanilla („Husqvarna“, +15 sek.), trečiąją - argentinietis Kevinas Benavidesas („Honda“, +2.37).

A. Gelažninkas nugalėtojui pralaimėjo 58 min. 26 sek.

Iš lenktynių šiame etape pasitraukė vienas favoritų ispanas Joanas Barreda Bortas („Honda“).

Bendroje įskaitoje pirmauja P. Quintanilla. Jis 11 min. 23 sek. lenkia K. Benavidesą. A. Gelažninkas (+2:16.29), preliminariais duomenimis, yra 34-as, bet jo pozicija dar gali pasikeisti finišavus kitiems dalyviams.

Kitas lietuvis Balys Bardauskas finišo dar nepasiekė.