Asmeninių archyvų ir J. Kovalevskės nuotr.
Angle down Atgal

Lengvoji atletika: sukežusioje Rokiškio sporto bazėje gimsta Lietuvos žvaigždės

„Galimybėmis treniruotis smarkiai atsiliekame nuo kaimynų – Biržų, Utenos, Pasvalio. Tiesa, rekordais ir medaliais juos lenkiame“, – pabrėžia Rokiškio lengvaatlečių treneriai. Jie kuklūs, nesureikšmina savo indėlio. Sako, viską pasiekia vaikai sunkiu darbu... Net ir tokiomis sąlygomis kaip Rokiškyje. Tiesa, šiemet Rokiškio KKSC planuoja surengti 30-ąjį tarptautinį lengvosios atletikos metimų festivalį. Tik ar nepakvies prieš renginį visų rokiškėnų į pavasarinę talką aptvarkyti stadiono ir „paremontuoti“ 15-os metų senumo nusidėvėjusią įrangą?..

Meistrai

Rokiškio kūno kultūros ir sporto centre (KKSC) lengvosios atletikos treniruotes rengia trys meistrai rokiškėnai: Rimantas Šinkūnas nuo 1977 m. treniruoja disko metikus; Valentas Čereška nuo 1975 m. – metikus, bėgikus ir šuolininkus; Ina Nagelė, sugrįžusi po studijų dirbti į Rokiškį 1997-aisiais, buvusi KKSC šuolininkė, – ieties metikus. Visi treneriai turi sportinę kvalifikacinę kategoriją: R. Šinkūnas – II, V. Čereška ir I. Nagelė – I. Trenerio kategorija ne dovanai skiriama: I ir II suteikiamos dvejiems metams už auklėtinių pasiekimus.

Skauduliai bado akis

„Sporto bazė silpna, – sutartinai pripažįsta treneriai, turėdami omenyje KKSC treniruočių įrangą. – Kituose miestuose mūsų auklėtiniai mato atnaujintus stadionus, maniežus, sportinę įrangą.“ Tiesa, tarptautinio lygio lengvosios atletikos stadiono nėra niekur Lietuvoje. R. Šinkūnas prisimena, kad tik 2004 m. buvo skirta pinigų specifinei lengvosios atletikos įrangai atnaujinti. Jau 15 metų ji naudojama kiekvieną dieną, tad viskas pasenę ir nudėvėta…

Sąlygų lengvosios atletikos treniruotėms Rokiškyje beveik nėra. Šiltesniuoju metu sportininkai ir jų treneriai pluša KKSC stadione, kuris pastarąjį kartą atnaujintas 1988-aisiais, o ir ten metikams teskirtas vienas sektorius. Tiesa, yra rezervinis sektorius prie Rokiškio baseino. Šaltuoju sezonu lengvaatlečiai išsiskirsto po Rokiškio mokyklų sporto sales. „Smarkiai atsiliekame nuo kaimynų – Biržų, Utenos, Pasvalio. Tiesa, rekordais ir medaliais juos lenkiame“, – pabrėžia V. Čereška.

Dar viena problema – jaunų trenerių stoka. Abu vyresnieji treneriai dirba, bet jau žvalgosi, kas ateityje juos galėtų pakeisti – nejau neatsiras kam palikti jaunuosius sportininkus? Baigusieji su sportu susijusius mokslus į Rokiškį negrįžta. Tik I. Nagelė tapo gražia išimtimi.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite