Angle down Atgal

Lazdijuose – nauji Lietuvos laisvės kovų įamžinimo akcentai

Aikštėje tarp Lazdijų šv. Onos bažnyčios ir Lazdijų Motiejaus Gustaičio gimnazijos pastato atsirado nauji akcentai: čia pastatytos lazdijiečio skulptoriaus Algio Kasparavičiaus metalo skulptūros ir pakabintos atminimo lentos 1919–1920 metų Lazdijų valsčiaus Lietuvos Nepriklausomybės kovų savanoriams ir Vyties kryžiaus kavalieriams.

Anksčiau šios atminimo lentos buvo pritvirtintos prie bažnyčios tvoros. Atliekant aplinkos tvarkymo darbus, jos buvo nukabintos.

„Lazdijų rajono savivaldybės darbo grupės laisvės kovoms įamžinti posėdyje diskutavome, kaip šių Nepriklausomybės gynėjų atminimą įamžinti garbingesnėje ir labiau tam tinkamoje vietoje.

Visi vienbalsiai sutarėme, kad geriausia vieta yra būtent ši aikštė. Čia plevėsuoja pirmoji rajone iškelta nepriklausomos Lietuvos vėliava, šalia stovi gimnazija, todėl pirmoji Lietuvos vėliava kartu su simboliniais  paminklais turės įtakos patriotiniam jaunimo ugdymui. Atminimo lentos su tautine simbolika, kuriose įrašytos 5 Vyties kryžiaus kavalierių ir 56 šaulių, gynusių Lietuvos Nepriklausomybę pavardės, įsilieja į vientisą Laisvės kovų Lazdijų krašte kontekstą“, – sako Lazdijų rajono savivaldybės vicemeras, darbo grupės laisvės kovoms įamžinti narys Audrius Klėjus.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite