Angle down Atgal

Lazdijų vicemeras A. Klėjus: „Susirgimų dėl COVID-19 skaičiai ragina suskubti skiepytis“

Lazdijų rajono savivaldybė pagal sergamumą COVID-19 liga, balandžio 9 dienos duomenimis, yra 34 vietoje iš 60 Lietuvos savivaldybių. Tai verčia sunerimti, nes vos prieš porą savaičių džiaugėmės, kad susirgimų turime mažiausiai.

Situacija į blogąją pusę pradėjo keistis jau prieš Velykas. Šiuo metu sergančių turime 39: serga keletas AB Kauno Baltija Lazdijų siuvimo baro  darbuotojų, po vieną Lazdijų darželiuose-mokyklose „Vyturėlis“ ir „Kregždutė“, Seirijų Antano Žmuidzinavičius gimnazijos ikimokykliniame skyriuje, vienas - Kapčiamiesčio seniūnijos gyventojas. Pasveikusiais laikomi 657 asmenys, 249 yra saviizoliacijoje.

Susirgimų COVID-19 liga skaičius sparčiau auga visoje Lietuvoje. Todėl noriu dar kartą atkreipti dėmesį, kad atlaisvinti ribojimai tarp savivaldybių nereiškia, kad turime pulti keliauti. Mūsų rajone pastaruoju metu nustatyta daug įvežtinių atvejų – iš Vilniaus, Alytaus, Marijampolės. Vis labiau šylantys orai, pavasariniai darbai verčia mus dažniau vykti į prekybos centus, specializuotas parduotuves. Tenka stebėti, kaip prekybos centruose žmonės jau pražygiuoja pro rankų dezinfekavimo įrangą, prie jos net neprisilietę, o jaunimas gausiais būriais pramogauja, viešosiose erdvėse leidžia laiką. Akivaizdžiai matyti, kad jie – ne vienos šeimos nariai. Už karantino pažeidimus, ypač – už būriavimąsi yra daug nubaustų administracinėmis baudomis. Tačiau baudos mūsų neišgelbės, kol patys nesuprasime, kad visi šie ribojimai ir karantino taisyklės, yra ne valdžios ar policijos pramanas, o pavojingo užkrato diktuojama būtinybė. Kaip ir skiepai.

Mūsų savivaldybėje gyventojų skiepijimas sparčiai juda į priekį. Pirmenybė – vis dar senjorams. Dar kartą kviečiu juos, o ypač jų vaikus, artimuosius ar kitus prižiūrinčius asmenis paskambinti šeimos gydytojui ir užregistruoti skiepams. Taip pat paaiškinti, kokie skiepai yra svarbūs apsisaugant nuo koronaviruso. Pas negalinčius dėl sveikatos atvykti pasiskiepyti gyventojus medikai į namus atvažiuos patys, tereikia dėl to susitarti.

Šiuo metu mūsų savivaldybėje jau skiepijami ir policijos pareigūnai, gaisrininkai, prekybininkai, pedagogai ir abiturientai. Iš viso nuo vakcinacijos pradžios  Lazdijų savivaldybė jau yra gavusi 4440 įvairių vakcinų. Iki balandžio 9 dienos 2712 gyventojų yra paskiepyti pirmąją vakcinos doze, 1080 – ir antrąja. 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite