Angle down Atgal

Lazdijų krašte praūžė Oninių savaitgalis

Oninės – ne tik Onų ir Onučių vardinės, bet ir derliaus prinokimo šventė. Senovėje tokiu laiku jau būdavo baigiami patys sunkiausi vasaros darbai. Tai laikas, kai naujas derlius pakeičia senąjį, soduose prisirpsta vyšnios, laukuose – javai, o miškuose jau galime sutikti ir pirmuosius grybus.

Šią dieną buvo kepama šviežia duona, tad žmonės sakydavo – „Ateina Onutė su šviežia duonute“. Rugių pjovimas – vienas sunkiausių ūkio darbų, o ruginė duona lietuviams – ir sakralus simbolis, ir pagrindinis maisto patiekalas. Todėl rugiapjūtė – proga susiburti bendruomenei, darbus lydi skambios dainos ir sakralios apeigos, o viską vainikuoja pabaigtuvių šventė su vaišėmis, pokštais, šokiais ir linksmybėmis.

Būtent tokios Oninės vyko ir Lazdijų krašte. Penktadienį, liepos 23 dieną, Prelomčiškės piliakalnio papėdėje, šalia mėlynai tyvuliuojančio, vietinių „Dzūkų jūra“ vadinamo ežero Dusia, vyko jau 32-oji Oninių šventė. Į šventę po atvirumi dangumi susirinko žmonės, ne tik iš Lazdijų krašto, bet ir aplinkinių rajonų. Renginio metu buvo apdovanotos visos šventėje dalyvavusios, dabar jau galima sakyti retai tarp jaunų žmonių sutinkamu vardu pasidabinusios, Onos ir Onutės.

Jau tradicinėse, daug jėgų ir Lazdijų krašto bendruomenių dalyvių prakaito pareikalavusiose sviesto mušimo varžybose, po įnirtingos kovos išsiaiškinti nugalėtojų, deja, bet nepavyko, todėl merei Ausmai Miškinienei nugalėtojais teko skelbti visas, varžybose dalyvavusias Lazdijų rajono bendruomenes. Na, o vakaro vinimi tapo kompozitorių Stano ir Deivydo Zvonkaus muzikinė dvikova.

Šeštadienį, liepos 24 dieną, žaliuojančiame ir gaiva dvelkiančiame Lazdijų miesto parke, su trenksmu nugriaudėjo, antrąjį kartą organizuojamos „VasarOninės“. Šventės organizatoriai, Lazdijų kultūros centras, visus į šventę susirinkusius žmones sugebėjo nustebinti putų šou, bei Baltijos cirko artistų pasirodymu. Šventėje šurmuliuojanti mugė buvo, kaip niekad gausi įvairiausių vaišių, bei privertusi šventėje susirinkusius žmones, kiek ilgiau pastovėti šalia prekystalio, nes išsirinkti iš gausybės rago gėrybių buvo tikrai sudėtinga. Lazdijų rajono savivaldybės merė Ausma Miškinienė džiaugėsi matydama tiek daug žmonių „VasarOninių“ šventėje, bei susirinkusiesiems Lazdijų krašto žmonėms linkėjo išlikti sveikiems, laimingiems ir dėmesingiems. Po merės sveikinamosios kalbos, į sceną žengė ir visus susirinkusiuosius šokti privertė grupės „69 danguje“ ir  „Rondo“, kurių atliekama muzika ir šventėje susirinkusių žmonių balsai aidėjo ir už Lazdijų rajono ribų. Grupėms baigus savo pasirodymą į sceną žengė „Filtered tools“ ir užkūrė tikrą vakarėlį, kuris tesėsi iki vėlyvos nakties.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite