Angle down Atgal

Laurel Hubbard taps pirmąja translyte, dalyvausiančia olimpinėse žaidynėse

Naujosios Zelandijos olimpinis komitetas paskelbė į Tokijo olimpines žaidynes vyksiančių sunkiaatlečių sąrašą. Jame – Laurel Hubbard, pirmojo translytė, dalyvausiant olimpinėse žaidynėse.
 

43-ejų metų L. Hubbard vietą olimpinėse žaidynėse užsitikrino sunkiosios atletikos federacijai pakeitus kvalifikacijos taisykles. Lytį sunkiaatletė pakeitė 2012-aisiais.
L. Hubbard tapo pirmąja translyte atlete, patekusia į olimpines žaidynes bet kurioje sporto šakoje.

„Aš jaučiuosi pagerbta, sulaukusi tokio palaikymo iš Naujosios Zelandijos žmonių. Naujosios Zelandijos olimpinę aprangą mūvėsiu su didžiausia pagarba“, – Naujosios Zelandijos olimpinio komiteto išplatintiname pranešime teigė pati sportininkė.

Naujosios Zelandijos olimpinio komiteto generalinė sekretorė Kereyn Smith pabrėžė, kad L. Hubbard yra laukiama šalies olimpinėje komandoje.

„Nepaisant to, kad sunkiaatletė yra tarp geriausių pasaulyje savo rungtyje, ji atitiko visus Tarptautinės sunkiosios atletikos federacijos ir Tarptautinio olimpinio komiteto keliamus standartus translyčiams atletams. Suprantame, kad lyties klausimas sporte yra jautrus. Būtina ieškoti balanso tarp žmogaus teisių ir sąžiningos konkurencijos“, – nurodė K. Smith.

Sunkiaatlečių bendruomenėje kilo pasipiktinimas. Dalis sportininkų teigia, kad nėra sąžininga, jog su vyrais besivaržęs sportininkas dabar varžysis su moterimis. Šios sporto šakos gerbėjai ragina moteris boikotuoti tokį sprendimą ir Tokijo žaidynėse nedalyvauti.

Pačioje sunkiausioje moterų svorio kategorijoje (virš 87 kg) besivaržanti L. Hubbard 2017 m. pasaulio čempionate iškovojo sidabrą – tai aukščiausias jos pasiekimas. 2019 metų čempionate pavyko iškovoti tik 6-ąją vietą.

Pagal užsienio žiniasklaidą

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite