Angle down Atgal

Laukiate antrosios skiepo nuo COVID-19 dozės: ką svarbu žinoti?

COVID-19 virusas pakeitė pasaulį ir mūsų gyvenimo būdą. Teko priprasti prie gausybės įvairių apribojimų, veido kaukės ir dezinfekcinis skystis tapo kasdienybe, daugelio dalykų, kurie iki pandemijos buvo visiškai įprasti, vis dar negalime daryti.

Šiais išbandymų laikais vakcina nuo COVID-19 tapo vilties vėl grįžti į normalų gyvenimą spinduliu. Dvi plačiausiai naudojamos vakcinos yra „BioNTech ir „Pfizer“ sukurta „Comirnaty“ bei  „AstraZeneca“ sukurta „Vaxzevria“ .

Siekiant, kad susidarytų imunitetas nuo COVID-19, reikia dviejų šių vakcinų dozių.

Daugelis žmonių jau gavo pirmąją dozę. Ką reikėtų žinoti prieš skiepijantis antrąja?

1. Po pirmosios vakcinos dozės neretai  pasireiškia šalutiniai poveikiai, pvz., karščiavimas, galvos ir kūno skausmas, kosulys, silpnumas, pykinimas. Po antros dozės galite patirti stipresnį šalutinį poveikį.

2. Šalutinis poveikis, gavus antrąją dozę, greičiausiai išnyks per 24–72 valandas. Norint greičiau susidoroti su nemaloniais simptomais patartina daug ilsėtis, esant poreikiui vartoti karščiavimą mažinančius vaistus ir gerti daug skysčių.

3. Gavę antrąją COVID-19 vakcinos dozę, neatsipalaiduokite ir nepulkite iš karto vaikščioti be kaukės. Apsaugai nuo viruso susidaryti reikia maždaug dviejų savaičių. Per šį laikotarpį žmogaus imunitetas yra palyginti žemas, nes organizmas užsiėmęs antikūnių gamyba.

4. Prieš vakcinaciją atkreipkite dėmesį į savo sveikatos būklę: turite gerai jaustis, nekarščiuoti, įsitikinti, kad neprasidėjo tam tikrų ligų paūmėjimai. Po skiepo rekomenduojama susilaikyti nuo alkoholio vartojimo, nes jis gali susilpninti imuninį atsaką ir slopinti antikūnių gaminimosi procesą.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite