Angle down Atgal

Laisvesnio karantino režimo sąraše siūloma palikti dešimt savivaldybių

Sąraše savivaldybių, kuriose gali būti taikomi šiek tiek švelnesni karantino reikalavimai, nuo gegužės 24 dienos turėtų likti tik dešimt savivaldybių.

Vyriausybės nutarimo projekte Sveikatos apsaugos ministerija siūlo, kad jame liktų Biržų, Joniškio, Klaipėdos, Pasvalio, Rokiškio, Šilalės, Šilutės, Tauragės ir Telšių rajonų bei Pagėgių savivaldybės.

Kaip nurodoma teikime, 200 naujų atvejų 100 tūkst. gyventojų rodiklis yra viršytas šešiose savivaldybėse, kuriose kitą savaitę dar galios laisvesnės karantino sąlygos.

Todėl siūloma dar po savaitės, tai yra nuo gegužės 24 dienos Birštono, Jurbarko rajono, Neringos, Pakruojo rajono, Rietavo ir Šakių rajono savivaldybes iš šio sąrašo išbraukti, suteikiant galimybę iki nurodytos datos šiose savivaldybėse sergamumui sumažėti pritaikius reikiamas epidemiologinės priežiūros ir kontrolės priemones.

Sergamumui sumažėjus, savivaldybių sąrašas būtų keičiamas ir jos iš jo nebeišbraukiamos.

Švelnesnio karantino režimo sąraše esančiose savivaldybėse šiuo metu leidžiama moksleiviams eiti į mokyklas be privalomo testavimo dėl COVID-19.

Taip pat jose gali būti vykdomos kultūros centrų mėgėjų meno kolektyvų repeticijos, kai užtikrinamas 20 kvadratinių metrų plotas vienam asmeniui ir uždarose erdvėse dalyvauja ne daugiau kaip 10 asmenų,  o atvirose erdvėse – ne daugiau kaip 20 asmenų.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite