Angle down Atgal

Laimėta byla dėl UAB „Nemuno vaistinė“ atleidimo nuo nuomos mokesčio pandemijos laikotarpiu

Beveik prieš metus, siekdama išsaugoti Šiaulių miesto savivaldybei itin pelningą sutartį sudarytą su bendrove „Nemuno vaistinė“, Savivaldybės Taryba atleido pastarąją nuo negyvenamųjų patalpų Šiaulių centro poliklinikoje nuomos mokesčio.

Per kelis mėnesius Savivaldybė iš šios bendrovės gavo žymiai daugiau, nei per kelis metus, kuomet patalpos buvo išnuomotos UAB vaistinė „Valerijonas“. Palyginimui – UAB „Nemuno vaistinė“ mokamas nuomos mokestis sudarė - 16 370,59 Eur, kai UAB vaistinė „Valerijonas“ - apie 695 Eur per mėnesį, todėl savivaldybės taryba nusprendė, kad būtų sąžininga atleisti nuo nuomos mokesčio tol, kol bendrovė negali pagal sutartį naudotis nuomojamomis patalpomis, t. y. klientai negali patekti į vaistinę dėl šalyje paskelbto karantino.

Tačiau toks Tarybos sprendimas užpykdė bendrovę ,,Apotheca vaistinė“. Ji pateikė skundą Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmams, prašydama panaikinti Tarybos sprendimą, kadangi šis priimtas pažeidžiant viešosios teisės ir Konkurencijos įstatymo normas, suteikia bendrovei „Nemuno vaistinė“ nepagrįstą pranašumą prieš savo konkurentus. Konkuruojanti bendrovė ,,Apotheca vaistinė“ tikėjosi, kad teismui panaikinus Tarybos sprendimą, bendrovė „Nemuno vaistinė“ nutrauks nuomos sutartį, Savivaldybė skelbs atsilaisvinusių nuomos patalpų konkursą, kuriame bendrovė galės dalyvauti. Pirmosios instancijos teismas visiškai tenkino ieškovės skundą – pripažino negaliojančiu Tarybos sprendimą ,,Dėl uždarosios akcinės bendrovės ,,Nemuno vaistinė“ atleidimo nuo negyvenamųjų patalpų Vytauto g. 101, Šiauliuose, nuomos mokesčio“ bei priteisė iš Savivaldybės 2 075,00 Eur žyminio mokesčio ir atstovavimo išlaidoms atlyginti.

Apeliacinės instancijos teismas panaikino pirmosios instancijos teismo sprendimą ir bylą nutraukė. Šiaulių apygardos teismo teisėjų kolegija pripažino, jog pirmosios instancijos teismas, gindamas ieškovės tariamą Konkurencijos įstatymo normų pažeidimą, o tuo pačiu ir kitų vaistinių rinkoje veikiančių ūkio subjektų interesus, peržengė savo kompetencijos ribas.

Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, įvertindamas šios bylos baigtį, užtikrino, kad Savivaldybė ir ateityje jai priklausantį turtą naudos efektyviai, tik konkurso būdu atrinkdama galimus tiekėjus ir partnerius, o tuo pačiu, dės visas pastangas, kad verslas, sudarydamas sutartis su Savivaldybe jaustųsi saugus ir tikras dėl Savivaldybės, kaip partnerio patikimumo.

 


 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite