VšĮ "Gyvenimo sparnai"
Angle down Atgal

Laimės beieškant

Š.m. rugpjūčio 5-9 dienomis Šiauliuose vyko vaikų dienos stovykla „Laimės beieškant“, kurią suorganizavo vaikų klubas "Galimybių sala" (VšĮ "Gyvenimo sparnai"). Stovykloje dalyvavo 7-15 metų amžiaus vaikai. Stovyklos programa buvo suskirstyta į penkias skirtingų spalvų dienas: geltoną, juodą, raudoną, baltą ir žalią, kurios pasakojo apie laimę, save, miestą ir Dievą.

Geltonoji diena. Susirinkus vaikams, pradėta susipažinimo žaidimų maratonu ir taip buvo geriau susipažinta vieni su kitais. Vaikai sužinojo apie geltonos spalvos reikšmę. Žinią apie auksinę Karaliaus bei Kūrėjo karūną ir Jo begalybę vaikai išgirdo bei patyrė per žaidimus. Po pietų, vyko į ekskursiją su gidu Gintautu Tumuliu, sekdami šviesos pėdsakais Šiaulių mieste. Diena baigta aptarimu bei keliais linksmais žaidimais.

Juoda diena. Diena pradėta linksmais žaidimais, kurie padėjo visiems pabusti. Tuoj po diskusijos, ką galėtų reikšti juoda spalva, leistasi į orientacinį žygį po Šiaulių miestą. Keturios komandos, mindamos linksmas užuominas, keliavo į skirtingas Šiaulių miesto centre esančias vietas ir atliko linksmas užduotis. Išvargę ir išalkę, tačiau geros nuotaikos, visi nuskubėjo pietauti. Po pietų kibo į darbus ir gamino slaimo „Šlykštuką“. Sužinota, kad net menkiausia nuodėmė Dievo akivaizdoje užteršia žmogaus širdį. Taip pat kartu su vaikais skaityta biblinė meta istorija apie Adomą ir Ievą, kurioje pasakojama, kaip pasaulyje atsirado blogis.

Raudona diena. Tai - meilės ir gerumo diena. Joje buvo priminta evangelijos istorija apie Kristaus atpirkimo auką. Linksmi žaidimai, pradedant dieną, praskaidrino nuotaiką ir po jų viešėjo svečias - Šiaulių miesto tarybos narys Gediminas Beržinis. Susitikimo metu vaikai išmoko prisistatyti prieš publiką, fotografuoti bei pasakyti gerą žodį, dėl kurio kiekvieno vaiko ir vadovės veidas pasidabino šypsena. Taip pat šią dieną surengta įdomi 2003 metų filmo „Tiltas“, kuris sujaudino ne vieną, peržiūra. Vėliau diskutuota apie nuostabią Dievo meilę, kurią atspindėjo filmo siužetas. Vėliau kartu su dailės pedagoge Jolita Dragūniene ant popieriaus lapo vaikai ryškino tai, ką matė kino juostoje.

Balta diena – tai menų diena. Vaikai vaidino, šoko, piešė bei pirmąją dienos pusę mažomis grupelėmis praleido virtualios realybės kambaryje, kuriame vaikai norėjo būti kiek įmanoma daugiau laiko. Popiet žaidė žaidimą „Vadovai nieko nenori“, visi mokėsi atsiprašyti ir atleisti. Dieną užbaigė linksmais sportiniais žaidimais. Vaikai namo išėjo apdovanoti Oskarais ir nominacijomis.

Žalia diena. Ryte buvo paaiškinta, kas yra augimas bei prisiminta visų stovyklos spalvų reikšmė. Papietę visi išvyko į Šiaulių universiteto botanikos sodą, kuriame vyko vaikų ir jų tėvelių fotosesija bei stovyklos uždarymas, kurio metu visi dalinosi šiltomis emocijomis.

Vadovės – savanorės, Jūratė Termenienė, Viktorija Arcerytė, Bertina Dragūnaitė ir Sigita Laurutavičienė, stovyklos metu sukaupė nepakartojamos patirties bei neužmirštamų įspūdžių. O vaikai namo parsinešė ne tik pačių dažytus slaimus, marškinėlius, akmenukus, dienoraščius, dovanas, bet ir naujas patirtis, žinias, nepamirštamus prisiminimus, emocijas bei įspūdžius. Nepaisant to, jog kiekvieną dieną lydėjo ne tik juokas, bet ir ašaros, stovyklautojai tapo draugais ir vieni su kitais atsisveikino vildamiesi susitikti ir kitais metais. Vaikų nuoširdūs apkabinimai ir šypsenos leido vadovams greitai pamiršti nuovargį bei neapsakomai džiugino jų širdis.

Tikimės, kad ir ateityje bus rengiamos šaunios vasaros dienos stovyklos mieste, jog vaikų poilsio metu vyktų prasminės ir kūrybinės veiklos, o tėveliai galėtų ramiai darbuotis žinodami, kad jų atžalos gražiai ir prasmingai leidžia laiką vasaros kūrybinėje stovykloje.

Stovyklos rėmėjai: Šiaulių miesto savivaldybė, VšĮ „Gyvenimo sparnai“, Šiaulių bažnyčia „Tiesos žodis“, UAB „Ausnė“

Anželika Krikštaponienė ir Viktorija Arcerytė

https://ibaznycia.lt/laimes-beieskant/

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite