REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Liepos 16 d. 15:44

Labdaros fondas "Rugutė" Saldutiškyje

Utena

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


45242

Liepos 7-8 dienomis Saldutiškyje vyko penktasis, jau tradicija tapęs festivalis-stovykla visai šeimai „Auginkime gėrį gerumu 2018“. Festivalio-stovyklos ideja puoselėti žmogiškąsias vertybes, kviesti dalintis gerumu su mažaisiais ligoniukais, turinčiais onkologinių ligų.


Foto galerija:

5b4c8b16c8fc6.jpg
5b4c8c816cc23.jpg
5b4c8b6a70e78.jpg
5b4c8babdb0d6.jpg
5b4c8c6c5f4bc.jpg
5b4c8d22b7875.jpg
5b4c8f37f335f.jpg
5b4c8d944df84.jpg
5b4c8e1ce3252.jpg
5b4c8ed22021f.jpg

Renginio idėja surinkti lėšas labdaros fondui „Rugutė“, paremti šeimas, turinčias mažų onkologinių ligonių, sudaryti sąlygas ir galimybę dalintis reikalinga medicinine socialine informacija, skatinti tokių šeimų bendradarbiavimą.

Saldutiškio dvaro savininkas Arūnas Svitojus pasidžiaugė penktąja, jau tradicija tampančia gerumo švente, kad jos vyksta ne tik dideliuose miestuose, bet atgarsį ir paramą randa mažuose mieteliuose, kad tokių renginių dėka galima padėti mažiesiems ligoniukams, kad tokios šventės ir tradicijos tęstųsi dešimtmečiais. Saldutiškio žmonės ir bendruomenė tikrai prisidės, būkime atrama ligoniams ir tiems, kuriems reikia paramos.

Saldutiškio seniūnas Bronius Šligeris kalbėjo

Žmogui, kaip ir medžiui reikia saulės,

Žmogui, kaip ir medžiui reikia šilumos,

Žmogui, kaip ir medžiui reikia atramos.. kviečiu pabūti atramomis ligoniukams, aukojant ne tik šiandien, bet savo darbais ir lėšomis prisidėti, kad ligoniukų būtų kuo mažiau.

LR Seimo narys Edmundas Pupinis, įteikdamas dvaro savininkui Arūnui Svitojui profesoriaus Liudo Mažylio atrastą Vasario 16-osios Akto kopiją, sveikino susirinkusius į renginį, skirtą kilniems tikslams, gyvenančius mažųjų ligonių problemomis ir bestengiančių, kad tų problemų būtų kuo mažiau, pasveikino su Lietuvos Valstybės šimtmečiu.

Fondo „Rugutė“ įkūrėja Edita Abrukauskienė pasidžiaugė jau penktą kartą būdama Saldutiškyje, galimybe kalbėti su žmonėmis, ir apkabinti besidalijančius gerumu.

Labdaros ir parmos fondo pradžia tragiška - jį 2004 metais įsteigė Edita ir Dainoras Abrukauskai, netekę onkologine liga susirgusios dukrelės Rugilės. Nuo tada fondas jau virš 12 metų teikia informacinę, finansinę medicininę, psichologinę pagalbą onkologinėmis ligomis sergantiems vaikams, remia gydymo įstaigas, kuriose šie vaikai gydomi, kaupia teisinę socialinę medicininę informaciją, reikalingą šeimoms, kurias palietė onkologinė vaiko liga, skatina tokių šeimų bendravimą ir dalijimąsi patirtimi, piniginėmis lėšomis remia šeimas, dėl vaiko ligos patiriančias finansinių sunkumų. Taip pat fondas padeda įsigyti būtinų medikamentų, slaugos priemonių ar įrangos, pagal poreikį gali suteikti nemokamą apgyvendinimą vaikams, segantiems onkologinėmis ligomis ir jų šeimų nariams, kad turėtų galimybę pabūti jaukioje namų aplinkoje, fondas turi galimybę du kartus per metus fondo globojamiems vaikams suteikti savaitės poilsį San Fanals viloje Maljorkoje.

Gerumas po vieną nevaikšto. Šiaip tylus, pagelžkelėje besiglaudžiąs, tarp šimtamečių medžių retos mašinos, ar į mišias kviečiančių varpų skambesiu tylą sudrumsčiąs laikas miestelio niekur neskubina. Tik ne praeitame savaitgalyje. Sugriaudėjo sodriais bosais tylą drumsdami, ko gera, visos Aukštaitijos baikerių klubai, nikeliu ir mandriai išraitytais išmetimo vamzdžiais besipuikuoją dviračiai žirgai išsižirgliojo po visą aikštelę. Vaikščiojo vyresnio amžiaus žmonės galvas kinkuodami ir liežuviais caksėdami, pavydžiais žvilgsniais glostydami karščiu alsuojančias grožybes. Visur jų buvo pilna: įsispyrę į aukštaaulius kareiviškus batus, juodos odos kostiumais apsitraukę, sunkiai ištariamais žodžiais besivadindami, zujo po aikštutę tai girą gerdami, tai ledus belaižydami , tai apie aukų dėžutes besisukiodami ir įmesdami vieną kitą nemažą pinigėlį.

Pats smagumas dar priešaky buvo,- ant scenos pasirodė Samas su Bix“ų chebryte. Šoko ir dainavo, plojo ir tikrai nuoširdžiai linksminosi visa žiūrovų pilna aikštė, prašydama pakartoti. Čia pat buvo renginio siela Edita Abrukauskienė, už gerumą dėkodama, šypsena ir Palankaus vėjo malūnėliais atlikėjus apdovanodama. Visus, nesvarbu ar tai buvo netramdomi Bixai, ar Jurbarko gimnazistė jaunoji muzikos žvaigždė Paulina Kerulytė, ar romantikas bardas Edgaras Lubys- Amberlaifas, masinės afrikietiškų būgnų pamokos mokytojai, ar kiekvieną koncertą vis tobulėjantis saldutiškiečių merginų duetas.

Eilutė prie nacionalinio kraujo centro palapinės, kur buvo vykdoma donorystės akcija „Padovanok lašelį“ netikėtai sutrumpėjo, kai ant scenos pasirodė nedidukė trapi mergaičiukė Fausta Šukytė. Užėjusi į savo „virtuvę“ ji, virtuoziškai žongliruodama būgnų lazdelėmis, sukėlė pasaulinio mąsto atlikėjų vertą būgnų kanonadą.

Kiekvienas renginys, kiekviena akcija, kad ir kokią gilią prasmę turėtų, baigiasi. Baikerių blizgantys žirgai išsivažinėjo namolio, artimesni, kas važiuotas, kas pėstute pasuko į savas pastoges. Tik „Rugutė“ pažiro šimtais šypsenų, pavirto mažiesiems ligoniukams suaukotais pinigėliais, paaukotais kraujo lašeliais, gerumo ir noro padėti vienas kitam spinduliukais.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA