Angle down Atgal

Kybartų širdis - dviejų šimtmečių ritmu

„Kaip Lietuva prasideda nuo Kybartų, taip Lietuvos futbolas prasideda nuo Kybartų” – ne kartą yra sakęs žinomas futbolo specialistas Algimantas Liubinskas.

Šeštadienį Kybartų miestas tarsi atgimė iš naujo ir atskleidė savo tikrąją dvasią, apie kurią nuolat kalba buvę kybartiečiai. Miestas šventė futbolo klubo “Sveikata” ir miesto savivaldos šimtmečius. Šventinė programa kvietė tapti ypatingų momentų liudininkais ir atidengti net du Kybartams svarbius paminklus. Vienas iš jų atidengtas iškart po šv. Mišių – tai Senosios Kryžkelės paminklas, simboliškai suskylantis į keturias dalis.

Šalia atidengto paminklo buvo pasodintas ąžuoliukas, kuris, pasak Kybartų seniūno Romo Šunoko, turėtų išaugti toks, kaip Stelmužės ąžuolas ir sulaukti dar daug solidžių jubiliejų. Kybartams sveikinimo žodžius tarti miesto seniūnas kvietė ne tik buvusius miesto seniūnus, bet ir kitus garbingus svečius: Seimo narius Kęstutį Smirnovą, Algirdą Butkevičių, Vilkaviškio savivaldybės merą Algirdą Neiberką, Pasaulio kybartiečių draugijos pirmininką Leoną Narbutį ir kt.

Kybartų savivaldos šimtmečiui pastatytą paminklą pašventinęs Kybartų klebonas Vaidotas Labašauskas šv. Mišių metu kalbėjo apie ypatingą jo ryšį su Kybartais ir čia gyvenančiais žmonėmis bei kvietė užsukti į nuotraukų parodą, kuri vyko aplink Kybartų Eucharistinio Išganytojo bažnyčią.

Šventės metu Kybartų seniūnas Romas Šunokas atviravo, kad idėjų, kaip turėtų atrodyti Senosios kryžkelės paminklas būta įvairių, tačiau jis be galo džiaugiasi kybartiečio A. Abraičio dovanotu autentišku akmeniu, kuris dar daug metų primins Kybartų savivaldos 100-mečio iškilmes.

Kybartai taip pat neatsiejami nuo orkestro ir…futbolo. Ne veltui Kybartų kultūros centre taip vieningai ir darniai susiliejo „Kybartų“ pučiamųjų instrumentų ir Kybartų FK „Sveikata“ iškilmingo 100-mečio minėjime išgirstų sveikinimų muzika. Renginio vedėjas, rajono Tarybos narys Žilvinas Gelgota subtiliai papasakojo apie seniausią visoje Lietuvoje futbolo klubą ir ne ką mažiau įspūdingus sveikatiečių sirgalius, jų pačių sukurtas skanduotes. FK „Sveikata“ prezidentas Nerijus Demenius kartu su klubo garbės prezidentu Juozu Murinu bei Kauno apskrities futbolo federacijos prezidentu Romu Pikčilingiu įteikė apdovanojimus garbės sveikatiečiams, kurie neabejotinai sukūrė nuostabią klubo istoriją, išauginusią ryškiausias futbolo legendas.

Iškilmingo minėjimo metu Pasaulio kybartiečių draugijos narė Violeta Mickevičiūtė pristatė futbolo klubo šimtmečiui skirtą knygą ir tuo pačiu pasidžiaugė, kad būtent jai buvo patikėta knygą sutvarkyti taip, kad net tam, kuris nieko neišmano apie futbolą – būtų paprasta ją skaityti.

Šventės metu pristatyta ir dokumentinio filmo ištrauka. Visą filmą kybartiečiai turėtų išvysti visai netrukus. „Džiaugiuosi, kad gyvenime viskas susiklostė būtent taip, kad šiandien esu šio futbolo klubo prezidentas. Tačiau esu šiek tiek liūdnas, nes mes neturime savo namų, tačiau tikiuosi, kad viskas bus gerai“ – emocijų neslėpė FK „Sveikata“ prezidentas Nerijus Demenius. Minėjime Seimo narys Kęstutis Smirnovas klubo prezidentui įteikė Tautišką giesmę bei Švietimo, mokslo ir sporto ministro - Algirdo Monkevičiaus padėką, o garsiajam sirgalių klubui – padėką už vienybę ir išskirtines emocijas varžybų metu.

Ypatinga Kybartų dvasia ir vienybė ypač ryškiai atsiskleidė šventinės eisenos į stadioną metu, kuomet visa pagrindinė Kybartų J. Basanavičiaus gatvė buvo nuspalvinta mėlynų ir raudonų spalvų gama. Šventinėje eisenoje dalyvavo įvairios įstaigos, kolektyvai, miesto svečiai ir tikri kybartiečiai, kurie žengė drąsiu žingsniu šių dviejų jubiliejinių šimtmečių keliu.

Kybartų miesto stadione iškilmingai atidengtas paminklas futbolo legendai - V. Kochanauskui. Stadione po paminklo atidengimo ceremonijos įvyko draugiškos varžybos – Kybartų „Sveikata“- Vilniaus „Prelegentai“.

Draugiškas varžybas ypač pagyvino jas komentavęs ir taiklaus humoro nestokojęs buvęs kybartietis Naglis Miknevičius, kuris apie kiekvieną sveikatietį žino beveik viską. Draugiškas varžybas vainikavo sveikatiečių pergalė, kurios nekantriai laukė čia susirinkę sirgaliai. Dar vienas įspūdingas reginys varžybų pertraukos metu – radijo bangomis valdomo lėktuvo pasirodymas danguje, kuris nustebino net visko mačiusius. Iškart po draugiškos kovos (jau miesto parke) sveikinimo žodį tarė Seimo narys Kęstutis Smirnovas ir kt. Dėkodamas už įspūdingą ir išskirtinę šventę parlamentaras Kybartų seniūnui Romui Šunokui įteikė padėką ir miesto vėliavą, kuri, viliamės, Kybartuose plevėsuos dar ne vieną šimtmetį.

Kristina Radzevičienė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite