REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2021 m. Kovo 24 d. 15:53

Kybartų atvira jaunimo erdvė „Svajonė” kviečia prisijungti

Marijampolė

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


169379

Netrukus bus pusmetis, kai Kybartų socialinių paslaugų centre pradėjo veikti atvira jaunimo erdvė „Svajonė“. Atvira jaunimo erdvė (AJE) skirta jaunuoliams nuo 14 iki 29 metų. Tokios vietos nedideliame pasienio miestelyje labai trūko, todėl ši idėja – jaunimo iniciatyva.


Foto galerija:

605b3848e11ca.jpg
605b38495b02e.jpg
605b384b23d60.jpg
605b384d12dbc.jpg

„Pasiūlymas įkurti tokią erdvę tikrai buvo gautas ir iš Vilkaviškio jaunimo reikalų koordinatorės, tačiau būtent jaunimas ėmėsi iniciatyvos ir rinko parašus, pateikė juos Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijai. Netrukus buvo ieškoma patalpų, kurios tiktų naujai veiklai“ – pasakojo specialistė darbui su jaunimu Milda Rinkevičiūtė. Kybartų AJE kiekvieną dieną siūlo skirtingas veiklas: įvairius stalo žaidimus, filmų vakarus, individualius pokalbius bei diskusijas (pagal kiekvieno poreikį) ir kt. Specialistė sako, kad daug kas priklauso ir nuo jaunimo nuotaikos, todėl jiems dažniausiai leidžia pasirinkti, kuo norėtų užsiimti, apie ką kalbėti.

Tą dieną, kuomet lankėmės AJE, teko smagiai pabendrauti su dviem jaunuoliais. Ula ir Dovidas papasakojo, kad į jaunimui skirtą erdvę jie ateina su dideliu noru, nes mokymasis nuotoliniu būdu ne tik vargina, bet ir atima natūralų bendravimą, kurio jiems šiuo metu ypatingai trūksta. Specialistė M. Rinkevičiūtė pastebi, kad nors patalpose yra kompiuterių kambarys, tačiau jaunuoliai pasirenka ne kompiuterinius žaidimus, o bendravimą.

Paklausta, kaip pavyksta pritraukti jaunuolius, Milda atvirauja, kad juos paskatina ateiti ne tik draugų pasakojimai apie vykdomas veiklas, bet ir konkursai, kuriuose noriai dalyvauja: „Su kolege internetinėje erdvėje paskelbėmė konkursą, kuriame jaunimas aktyviai dalyvavo. Be abejo, po konkurso paskelbėme nugalėtojus, susitikome ir, galiausiai, dauguma jų šiandien lankosi mūsų erdvėje“ – džiaugiasi jauna specialistė. Šiuo metu buvusiose Kybartų vaikų globos namų patalpose po vienu stogu įsikūrusi ne tik atvira jaunimo erdvė, bet ir vaikų dienos centras bei socialinės dirbtuvės. „Jau dabar turime daug planų ir minčių, ką galėsime nuveikti visi kartu. Šiuo metu svarbiausia yra sulaukti karantino pabaigos ir tuomet jau drąsiai galėsime įgyvendinti tai, ką esame suplanavę“ – sako specialistė Milda Rinkevičiūtė.

 

 

 REDAKCIJA REKOMENDUOJA