Angle down Atgal

Kviečia vėl į kelionę

Kviečiame visus mažus ir didelius apsilankyti Lietuvos cukraus fabrike. Vienintelis Lietuvoje, unikalus cukraus fabrikas, įsikūręs Suvalkijos sostinėje – Marijampolėje.

Kelionės metu išgirsite visą pastato gyvavimo istorija nuo 1931 m. spalio 15 d. Šių dienų fabrikas labai modernus, tačiau čia nuo seno laikomasi senųjų fabriko ritualų. Vienas iš jų miesto gyventojams praneša apie prasidedantį cukraus sezoną, kai žmogus su degančiu fakelu kyla prie krosnies angos ir fakelas pradingsta ugnyje, o iš kamino pradeda veržtis balti dūmai pranešdami miestui žinią.

Marijampolės turizmo informavimo centro iniciatyva, bendradarbiaujant su Marijampolės savivaldybe bei aktyviais miesto istorikais bei visuomenės veikėjais buvo sukurti du visiškai nauji, išskirtiniai ir vieninteliai Lietuvoje turizmo maršrutai. Cukraus fabrikas aktyviai priiminėja miesto svečius ir labai džiaugiasi dideliu vaikų susidomėjimu edukacinėmis programomis: Runkelulo kelionė ( iki 10 asm.) ir Saldžiamiestis ( iki 40 asm. ).

Pats populiariausias baltasis cukrus pasaulyje yra gaminamas nuo 1840 m. - iš cukrinių runkelių arba cukranendrių. Pirmasis Lietuvoje cukraus fabrikas šį cukrų gamina iš cukrinių runkelių. Tarpinėje gamybos stadijoje cukraus kristalai yra gelsvi ir su daug priemaišų, tad kristalas vėliau pakartotinai tipinamas, kristalizuojamas, rafinuojamas. Kviečiame savo akimis pamatyti šią nuostabią kelionę – kaip Suvalkijos runkelukas virsta baltu saldžiu kristalu. Registracija į šį maršrutą pradedama nuo spalio 1 d.

Saldžiamiestis – daugiau nei 8 dešimtmečius trunkantis bendruomenės gyvenimas. Kažkada fabriko sandėlių sienas persmelkdavo ne tik darbštumas, bet ir vietinių darbuotojų talentai: šokio trypsmas, choro garsai... Ir dabar čia miestą suburia tarptautinio lygio parodos, spektakliai.

Visą informaciją kaip ir kada vyksta kelionės galite sužinoti apsilankę Marijampolės turizmo centre J. Basanavičiaus a. 1, Marijampolė arba tel. nr. +370 642 23003, El. p.: tic@marijampole.lt, marijampoletic@gmail.com

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite