Angle down Atgal

Kviečia rašyti laišką istorijai: Šiauliuose laiškų lauks dvi specialios pašto dėžutės

„Ką pasakytumėte Karaliui Mindaugui? Už ką padėkotumėte Gabrielei Petkevičaitei-Bitei? Kuo jus įkvepia Povilas Višinskis? Ką apie šiandieninę Lietuvą papasakotumėte Vincui Kudirkai?“ – į šiuos klausimus atsakyti Lietuvos moksleivius kviečia Vasario 16-ąją prasidėjusi akcija „Laiškas istorijai“.

Nuo Vasario 16-osios iki pat Kovo 11-osios „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“ drauge su LRT TELEVIZIJA kviečia visos Lietuvos vaikus dalyvauti LR Prezidento Gitano Nausėdos inicijuotoje akcijoje „Laiškas istorijai“. Vaikai kviečiami su istorinėmis asmenybėmis pasidalinti savo mintimis apie Lietuvos ateitį, padėkoti už ryškiausius darbus Lietuvos herojams ir kūrėjams, papasakoti jiems apie Lietuvą, kurioje gyvename šiandien. Šūkiu „Iš širdies į praeitį“ akcijos iniciatoriai ir kūrėjai ragina vaikus atrasti asmenišką ryšį su jų miestų ir miestelių apylinkėse kūrusiais visai Lietuvai svarbiais herojais ar įkvepiančiomis asmenybėmis bet kur Lietuvoje.

https://youtu.be/_H7ROjPq1kE

Prie penkiasdešimties istorinėms Lietuvos asmenybės skirtų paminklų ir kitose vietose visoje Lietuvoje išdėliotos pašto dėžutės – jų žemėlapį galite rasti www.laiskasistorijai.lt. Šiauliuose specialias pašto dėžutes galima rasti prie Juliaus Janonio gimnazijos (Tilžės g. 137) ir Povilo Višinskio bibliotekos ( Aušros al. 62).

 

Prie Juliaus Janonio gimnazijos yra ir meninis akcentas, skirtas keturiems šią gimnaziją baigusiems 1918 m. Vasario 16-osios Nepriklausomybės akto signatarams: Mykolui Biržiškai, Jonui Vileišiui, Steponui Kairiui ir Alfonsui Petruliui. Jų pavardės, kaip ir šiauliečio Povilo Višinskio, įtrauktos į projekto istorinių asmenybių sąrašą.

Moksleiviai kviečiami parašyti asmenišką laišką savo istorijos herojui: kunigaikščiui ar rašytojui, partizanui ar knygnešiui, mokytojui ar mūsų laisvės kūrėjui. Laišką galima įmesti į specialią pašto dėžutę arba siųsti adresu labas@laiskasistorijai.lt. Įdomiausių laiškų autorius apdovanos Prezidentas Gitanas Nausėda.

„Beveik mėnesį truksianti akcija – puikus metas prisiminti Lietuvą kūrusius žmones tiek pamokose, tiek namuose. Simboliškai nuo Nepriklausomybės paskelbimo iki Nepriklausomybės atkūrimo – tiek laiko kviečiame švęsti Lietuvą ir jos herojus. Nuo Karaliaus Mindaugo iki Jono Basanavičiaus, nuo Barboros Radvilaitės iki Gabrielės Petkevičaitės-Bitės – kviečiame vaikus rasti jiems artimą istorinę asmenybę ir jai parašyti betarpišką, šiltą, asmenišką laišką. Tuo pačiu – aplankyti herojui skirtą paminklą ir nepamiršti prisiminti tų, kurie per amžius kūrė mūsų valstybę“, – pasakojo „Lietuvos tūkstantmečio vaikų“ prodiuseris Laurynas Šeškus.

https://youtu.be/-25V11hau98

Įdomiausių laiškų autoriai, kuriuos apdovanos Prezidentas Gitanas Nausėda, bus paskelbti Kovo 11-ąją specialiojoje LRT TELEVIZIJOS laidoje „Įdomiosios pamokos. Kovo 11-oji“.

Penkiasdešimties pašto dėžučių žemėlapį moksleiviai gali rasti tinklalapyje www.laiskasistorijai.lt. Norintys savo laiškus gali atsiųsti ir elektroniniu paštu labas@laiskasistorijai.lt.

 Akcijos „Laiškas istorijai“ organizatorių informacija ir nuotraukos

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite