Angle down Atgal

Kuršė­nuo­se at­si­ra­do Gerų žmo­nių sto­telė: tik ar ilgam?

„Lip­siu Gerų žmo­nių sto­telė­je“, – au­to­bu­so vai­ruo­to­jui nuo šiol sa­ko kuršė­niš­kiai. Vie­no­je pa­grin­di­nių mies­to gat­vių Va­sa­rio 16-osios rytą iš­ki­lo spal­vin­ga nau­jutėlė sto­telė.

Ir gėda, ir bėda“

Ji stovi Vytauto g., skiriančioje dvi Kuršėnų seniūnaitijas – Gedimino ir Gimnazijos. Būtent jų seniūnaičiai Darius Simonavičius ir Darius Jonaitis sumanė pastatyti Gerų žmonių stotelę.

Įkvėpė juos senoji stotelė, o tiksliau – jos vietą žymintis suoliukas. „Rytais, veždamas vaikus į mokyklą ar pats važiuodamas į darbą, matydavau, kaip žmonės vargsta prie to suoliuko per lietų, vėją. Ir gėda, ir bėda“, – „Etaplius“ pasakojo D. Simonavičius.

Dedikuoti stotelę geriems žmonėms seniūnaičiai nusprendė tam, kad pradžiugintų tuos, kurie čia laukia autobusų. O ir einantieji ar važiuojantieji pro šalį dabar mato, kad stotelėje lūkuriuoja geri žmonės.

„Potekstė dar ir ta, kad Gerų žmonių stotelės niekas nelaužys – ranka nekils. Ne paslaptis, jog nutinka visokių dalykų“, – sako D. Simonavičius.

Jei lieps, nukels

Gerų žmonių stotelė pastatyta pačių kuršėniškių rankomis. „Visų pirma, gimė idėja, o tuomet pradėjome galvoti, iš ko ir kaip ją daryti. Vienas turėjo metalo, antras – dažų, trečias mokėjo virinti, ketvirtas pasiūlė transportą. Buvo apie 15 žmonių, kurie vienaip ar kitaip prisidėjo, ir stotelė iš esmės kainavo nulį“, – sako D. Simonavičius.

Vienas niuansas – ji iškilo be jokių leidimų, projektų, tad Gerų žmonių stotelę būtų galima pavadinti nelegalia. D. Simonavičius aiškina norėjęs išvengti biurokratinio aparato, o jeigu jau bus liepta stotelę nukelti, seniūnaičiai taip ir padarys.

„Norime parodyti, jog esame ta bendruomenė, tie seniūnaičiai, kurie kuria, o ne prašo. Tuomet visiems geriau“, – įsitikinęs D. Simonavičius.

Meras turi patarimą

Apie originalią stotelę Kuršėnuose jau girdėjo ir Šiaulių rajono meras Antanas Bezaras.

„Gera, šauni iniciatyva. Gerai, kad bendruomenė daro. Tik gal reikėjo ir stotelės šonus uždengti, kad nuo vėjo būtų galima apsisaugoti. Daugiau pretenzijų neturiu“, – komentavo jis.

Ir nors stotelė merui nekliudo, garantuoti dėl jos likimo jis negali. „Apie tą stotelę manęs jau klausė kelininkai. Sakiau, kad bendruomenė pati pastatė. Jie domėsis, žiūrėsime, ką pasakys“, – sakė A. Bezaras.

Štai ką „Etaplius" atsakė Kelių direkcija: „Sveikiname bendruomenės iniciatyvas, bet norime atkreipti dėmesį, kad ne pagal projektą įrengta stotelė gali kelti pavojų žmonių sveikatai ir gyvybei. Kelių direkcija įvertins šią stotelę ir jeigu nustatys, kad šis paviljonas neatitinka tokiems statiniams keliamų reikalavimų, tuomet bus įrengtas atitinkantis reikalavimus statinys."

comment Skaitytojų komentarai (1)

Taip pat skaitykite