Angle down Atgal

Kupolinėse – žemaitiškos rokavonės ir vasarvidžio kerėjimai

Nesitiki, bet artėja ilgiausia vasaros naktis, kai žolynai įgauna magiškų savybių. Apie birželio 22 d. Žaliūkių malūnininko sodyboje vyksiančią šventę – Kupolines – pasakoja Šiaulių „Aušros“ muziejaus Etnografijos skyriaus vedėja Sigita Milvidienė:

– Kupolinės neįsivaizduojamos be vainikų pynimo, būrimo iš žolynų, be kupolės medžio ir laužo. Šios ir kitos tradicijos keliauja iš kartos į kartą, iš metų į metus.

Vis tik stengiamės, kad per Kupolines žmonės galėtų ne tik susipažinti su senaisiais papročiais, bet ir pamatytų kažką naujo, įdomaus. Praėjusiais metais malūnininko sodyboje viešėjo archeologų desantas, o dabar laukiame viso būrio žemaičių amatininkų. Ne veltui – juk šie metai – Žemaitijos metai. Šventės dalyviai išvys žemaitiškų amatų pristatymą nuo seniausių laikų iki šiandien. Atvyks net klumpdirbys, kuris parodys, kaip skobiamas šis tradicinis lietuviškas apavas. Žinoma, šventėje turėsime ir vieną kitą meistrą iš Aukštaitijos. Juk žemaitis turi su kuo nors pasirokuoti ir pasidžiaugti, jog kitas jo šnektos nesupranta.

Kupolinės, be jokios abejonės, susietos su gamtos vešėjimu, taigi, šventėje dalyvaus tikri žolynų žinovai iš Šiaulių universiteto Botanikos sodo. Malūnininko sodyboje taip pat svečiuosis etnologė Rita Balkutė, kuriai pažįstamos žolelės ir kerėjimo magija. Ji pažadėjo išduoti, kokie burtai Žemaitijoje labiausiai paplitę ir kokius ritualus reikėtų atlikti trumpiausią metų naktį. Džiaugiamės ir tuo, kad šiais metais mus aplankys Loreta Sungailienė su folkloro ansambliu „Virvytė“.

Kupolinės Žaliūkių malūnininko sodyboje
(Architektų g. 73, Šiauliai)
vyks birželio 22 d. nuo 12 iki 21 val.
Daugiau informacijos www.ausrosmuziejus.lt.

Šventės organizatorė – Šiaulių „Aušros“ muziejaus Žaliūkių malūnininko sodyba. Rėmėjos: Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė.

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite