Angle down Atgal

Kuo įsimintini pasibaigę 2019-ieji

Visur mirga patarimų, kaip žmogui gyventi teisingai, kaip būti laimingam. Beveik visada akcentuojama nesigręžioti atgal, o gyventi šiandiena. Tačiau redakcija, kaip visuomenės informavimo priemonė, turime norą ir matome būtinybę atsisukti į prabėgusius metus ir apžvelgti tai, kas per 12 mėnesių atsitiko svarbaus bei įdomaus Kaišiadorių rajone.

SAUSIS.

Įprasta, kad renkame geriausią ir svarbiausią metų žmogų. Juo tapo Palaimintasis Teofilius Matulionis. Šių metų pradžia buvo pažymėta ir skandalu Žiežmarių gimnazijoje. Ant mokinių šaukusi mokytoja buvo pasmerkta, barama, jos poelgis iššaukė audringą diskusiją socialiniuose tinkluose. Kita švietimo įstaiga – V. Giržado progimnazija – pažymėjo 40 metų sukaktį.
VASARIS.

Net dešimt nominacijų buvo išdalinta įvykusiame vakare „Metų apdovanojimai“. Visą vasario mėnesį kandidatai į rajono tarybą skelbė spaudoje savo šūkius ir pažadus. Vasario mėnesį Žiežmariams buvo iškilmingai suteiktas Mažosios kultūros sostinės vardas.

KOVAS.

Į atnaujintas patalpas skaitytojus pakvietė Viešoji biblioteka, kuri nebuvo remontuota kelis dešimtmečius. Antakalnyje duris atvėrė Paramos šeimai centras, jis įkurtas buvusiame mokyklos pastate. Buvo nutarta įrengti naują žiedinę sankryžą Gedimino ir Paukštininkų gatvių sankryžoje. Duris atvėrė po gaisro nukentėjusi parduotuvė „Pasagėlė“. Kovo septynioliktąją, po pakartotinio balsavimo, rajono meru buvo išrinktas Vytenis Tomkus.
BALANDIS.

Mėnesio pradžioje Palomenės mokykloje buvo atidaryta poeto Fausto Kiršos klasė. II atkurtos Nepriklausomybės 100 – mečio savivaldybės taryba pradėjo darbą. „Atspindžių“ redakcija laimėjo teismą prieš SĮ „Kaišiadorių paslaugos“.
GEGUŽĖ.

Šį mėnesį kaišiadoriečiai kartu su Lietuva rinko Prezidentą., kuriuo tapo Gitanas Nausėda. 32,06 proc. Kaišiadorių rinkėjų už jį atidavė savo balsus. Paskutiniame gegužės mėnesio tarybos posėdyje savivaldybės administracijos direktoriumi buvo išrinktas Žaslių seniūnu dirbęs Mindaugas Nasevičius. Tradiciniame Poezijos pavasario šventėje J. Aisčio premija buvo įteikta S. Lipskiui už knygą „Ilgesio elegijos“.

BIRŽELIS.

Paženklintas karščiu birželį nuplasnojo Paukščių festivalis. 2019 metais festivalį rėmė Kaišiadorių paukštynas bei UAB „Aradva“, jame pagrindinis vaidmuo teko paukščiams. Naujas pareigas pradėjo eiti ūkininkas V. Maziliauskas – jis tapo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju. Istorinis įvykis Rumšiškėse buvo ilgai neveikusio fontano miestelio centre atgaivinimas. Čia didelį indėlį įnešė bendruomenė „Kokalnis“.

LIEPA.

Liepos mėnesį sukako 60 metų, kai buvo užtvenktas Nemunas. Tuomet tai palietė ir daugybę mūsų rajono žmonių, nes iš senųjų Rumšiškių ir kitų aplinkinių kaimų į naują vietą turėjo persikelti šimtai gyventojų. Buvusių kaimų vietoje dabar tyvuliuoja Kauno marios.

RUGPJŪTIS.

Mėnesio pradžioje bendruomenei buvo pristatytas grupinio gyvenimo namų žmonėms su protine negalia statybos projektas Žiežmariuose. Savivaldybėje meras pasveikino ir padėkas įteikė rajono gimnazistams, kurie gavo šimtukus iš brandos egzaminų. Iškilmingai pažymėtos Baltijos kelio 30-mečio metinės.
RUGSĖJIS.

Rugsėjo pabaigoje į įkurtuves pakvietė parduotuvė ZOO TOP su gyvūnų gydykla ir kitų paslaugų kompleksu. Rugsėjo mėnesį įvyko 5-oji tarptautinio tapybos plenero darbų paroda. Skandalu išgarsėjusi lietuvių kalbos mokytoja paliko Žiežmarių gimnaziją.

SPALIS.

Šį mėnesį buvo pradėtas svarstyti rajono Bendrasis planas, įvyko diskusija, buvo teikiami pasiūlymai. Įvyko 14 – tasis kaimo bendruomenių susitikimas. Šį mėnesį rumšiškietis rašytojas Stanislovas Abromavičius atšventė 75 metų jubiliejų.
LAPKRITIS.

Lapkričio 1 -ąją pašventintas ir pradėjo veikti Kaišiadorių kapinių kolumbariumas. Mėnesio pabaigoje centre „Girstutis“ buvo įteikti apdovanojimai trims „Metų ūkis 2019“ laureatams. Įvyko susitikimas su visuomene dėl Gedimino gatvės rekonstrukcijos. Projektas bus baigtas jau 2020 metais. Nutarta steigti pramoninį parką Kruonio HAE. Pradėta Kaišiadorių policijos komisariato pastato rekonstrukcija.

GRUODIS.

Gruodžio pradžioje 55 metų sukaktį pažymėjo Meno mokykla. Mėnesio viduryje Žiežmariuose iškilmingai buvo įžiebta eglė, įvyko Mažosios kultūros sostinės uždarymo šventė. Šventės metu buvo padėkota rėmėjams, bendruomenės nariams, kurie visus metus padėjo organizuojant įvairius renginius. Konkurso „Mano kaimas – mano džiaugsmas“ laimėtoju metų pabaigoje paskelbėme žiežmarietį Nikolajų Surininą. Gruodžio 27 -ąją Kaišiadorių katedroje buvo įteiktos trys rajono savivaldybės Kultūros premijos: V. Kapačiūnui, J. Jašauskienei ir A. ir B. Pašvenskams.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite