Angle down Atgal

Teismas netenkino V. Belecko skundo: kunigo R. Mikutavičiaus nužudymo organizatorius kalės iki gyvos galvos

Lietuvos apeliacinis teismas išnagrinėjo nuteistojo Vlado Belecko skundą, kuriuo jis prašė skirti jam terminuoto laisvės atėmimo bausmę, ir jo netenkino.

Kunigo Ričardo Mikutavičiaus nužudymo organizatorius V. Beleckas skundė Kauno apygardos teismo 2020 m. spalio 15 d. nutartį, kuria netenkintas Pravieniškių pataisos namų-atvirosios kolonijos teikimas dėl paskirtos laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmės pakeitimo terminuoto laisvės atėmimo bausme. Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija konstatavo, kad minėta apygardos teismo nutartis yra teisėta ir pagrįsta.

„Šiuo metu sutrumpinus nuteistajam V. Beleckui paskirtos bausmės laiką, nebus įgyvendinta bausmės paskirtis, realizuoti bausmės individualizavimo ir teisingumo principai. V. Belecko elgesys bausmės atlikimo metu nėra nepriekaištingas, o daroma pažanga nėra akivaizdi bei įtikinanti. Jis yra pavojingas visuomenei, todėl turi tęsti bausmės atlikimą izoliuotas nuo jos, – tokias išvadas daro teismas. – Reikšmingų jo elgesio ar mąstysenos pokyčių neužfiksuota. Glaudžius santykius su artimaisiais jis palaikė ir iki įkalinimo, tačiau tai neapsaugojo jo nuo nusikalstamų veiksmų.“

V. Beleckas laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę atlieka nuo 1999 m., nuo 2016 m. tęsti bausmės atlikimą jis perkeltas iš kalėjimo į pataisos namus.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite