Angle down Atgal

Kraupus elgesys su gyvūnais: vienas nuodytas vaistais, kitas galimai nužudytas

Šeštadienį vakare socialiniuose tinkluose ėmė plisti gyvūnų globos įstaigos „Vyšnių sodas“ pagalbos šauksmas.

Pranešime rašoma, kad viename sostinės name aptikti klaikiomis sąlygomis laikomi keturkojai. Manoma, kad vienas vokiečių aviganių veislės mišrūnas greičiausiai jau yra nužudytas. Kitą didelės veislės šunį buvo bandyta nunuodyti neaiškios kilmės medikamentais, kurie aptikti jo maisto dubenėlyje. Šiuo metu keturkojis kovoja už gyvybę veterinarijos gydykloje.

Susisiekus su Všį „Vyšnių sodas“ direktore Monika Mužaite, ši plačiau papasakojo apie baisų įvykį ir kvietė visus neabejingus prisijungti prie sekmadienį rengiamų paieškų – šukuoti artimais esantį mišką.

Moteris papasakojo, kad į Paneriuose, Zuikių gatvėje esantį namą apžiūrėti ten laikomų gyvūnų savanoriai atvyko dar pirmadienį. Du broliai čia gyvena asocialiai, panašu, kad nuolat girtauja. Įvertinus padėtį nuspręsta išgabenti kelis katinus, kuriems reikėjo skubios veterinarų pagalbos.

Po kelių dienų dar kartą atvykę prie namo savanoriai pastebėjo, kad dingo anksčiau teritorijoje matytas vokiečių aviganio mišrūnas. Pradėjus aiškintis, kur jis dingo, aplinkinių namų kaimynai gyvūnų globėjams atskleidė, kad šiame kieme keturkojai ilgai neužsibūna – staigiai atsiradę jie tuoj pat kažkur pradanginami. Vietos gyventojai įtaria, kad dingęs mišrūnas gali būti pakartas netoli esančiame miške. Atsirado ir manančių, kad didesnius šunis broliai tiesiog valgo.

„Tikrai negaliu teigti, kad jie juos būtent valgo, tokių įrodymų kol kas neturime, tačiau faktas, kad tie šunys iš jų kiemo kažkur dingsta. Bandėme klausti, kur jie juos padėjo, tačiau vyrai mus vis klaidino, dėstė vieną už kitą nerišlesnes versijas ir vedžiojo mus už nosies“, – pasakojo M. Mužaitė.

Iškvietus policijos pareigūnus atsiskleidė ir dar daugiau kraupių šio įvykio detalių. Vieno iš teritorijoje esančių keturkojų dubenėlyje tarp maisto rasta daugybė tablečių, kuriomis šuo buvo sunkiai apsinuodijęs. Šiuo metu už jo gyvybę kovoja veterinarai.

„Iš sodybos paimtas ir žmonių vaistais nuodytas senbernaro mišrūnas – kritinės būklės, po rentgeno ir kraujo tyrimų vargšas paliktas klinikoje su lašelinėmis. Vos apie 2 metų greičiausiai pavogtą šuniuką išgelbėti šansų labai mažai... Pirmosios 5 dienos klinikoje bus lemiamos, labai prašome prisidėti prie jo gyvybės gelbėjimo išlaidų, kurios sieks mažiausiai 300 eurų“, – rašoma įstaigos feisbuko paskyroje.

„Vyšnių sodo“ atstovai paėmė rastų medikamentų pavyzdžius ir pirmadienį ketina kreiptis į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą (VMVT), kad šie būtų ištirti.

Pirmadienį taip pat ketinama kreiptis į atsakingas tarnybas, nes šiuo metu galiojantys įstatymai numato, kad gyvūnus konfiskuoti iš kankintojų galima tik VMVT arba teismo sprendimu – savanorių ir policijos rankos surištos.

M. Mužaitė apgailestavo, kad net ir pavykus konfiskuoti visus teritorijoje esančius keturkojus, problemos tai neišspręstų, mat neužkirstų kelio kankintojams užsiveisti naujų. „Bandysime kalbėtis, bendrauti su socialiniais darbuotojais, kad kažkaip išspręstume pačią problemos esmę, o ne simptomus. Tikimės ir atsakingų institucijų pagalbos“, – kalbėjo „Vyšnių sodo“ direktorė.

Moteris taip pat akcentavo, kad savanoriams šiuo metu būtina visuomenės pagalba, tiek renkant aukas, tiek bandant surasti sodyboje esančių gyvūnų šeimininkus, mat įtariama, kad jie galėjo būti pavogti.

„Sekmadienį kviečiame kiekvieną neabejingą vilnietį jungtis prie paieškos grupės miške ieškant dabar jau beveik neabejotinai nužudyto vilkšunio mišrūno bei kitų galimai nugalabytų gyvūnų“, – rašoma „Vyšnių sodo“ pagalbos prašyme.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite