Angle down Atgal

Krašuonos progimnazijos delegacija – olimpinių žaidynių lopšyje

Utenos Krašuonos progimnazija įgyvendina tarptautinį ERASMUS+ strateginių partnerysčių projektą „Ready, Steady, Go to 2020“, kurio tikslas – supažindinti mokinius su olimpinėmis vertybėmis ir paskatinti jomis vadovautis kasdieniame gyvenime. Lapkričio pabaigoje progimnazijos delegacija viešėjo Graikijoje – olimpinių žaidynių lopšyje.

Chalandri mokykloje mokiniai dalyvavo pamokose, o pedagogai turėjo galimybę susipažinti su Graikijos ugdymo sistema. Iškilmingoje atidarymo ceremonijoje stebėjome senovės Graikijos olimpinių žaidynių fragmentus, buvome maloniai nustebinti mokinių šokamais projekto partnerių šalių tautiniais šokiais.

Atėnuose delegacija aplankė Panathinaiko stadioną, kuriame 1896 m. buvo surengtos pirmosios moderniosios olimpinės žaidynės, aplankėme muziejų, išbandėme bėgimo takelius, ,,pasimatavome“ kilmingų valdovų marmurinius krėslus. Toliau keliavome į žymiausią antikos paminklą – Akropolį. Po to patraukėme link Partenono (buvusi deivės Atėnės šventykla) – amžių eigoje stipriai nuniokota, išgrobstyta bei iki šiol restauruojama. Kiti, ne mažiau reikšmingi objektai mūsų kelyje, buvo Propilėjus – didžiausi vartai į Akropolį, Erachtionas – šventykla, kur kadaise buvo garbinami graikų dievai Atėnė ir Poseidonas, ir Atėnės Nikės šventykla – pastatyta kaip padėka deivėms už Atėnų miesto pergalę mūšyje prieš persus.

Ne mažiau įspūdinga buvo trečioji diena – lankymasis Olimpijoje, istoriniame mieste (įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą), kuriame 776 m. prieš Kristų buvo surengtos pirmosios sporto žaidynės. Tuo metu stadionų ilgis būdavo 180–190 m, tokį ir pabandė įveikti jaunieji projekto dalyviai, kurie, išaiškinus bėgimo nugalėtojus, buvo apdovanoti alyvmedžių vainikais.

Ketvirtąją kelionės dieną susipažinome su šiuolaikinėmis sporto bazėmis. Apsilankėme Atėnų olimpiniame sporto komplekse, kuriame 2004 m. vyko vasaros olimpinės žaidynės. Tos pačios dienos vakarą mūsų laukė dar vienas gražus sumanymas – graikų kalba mokinių vaidinama olimpinių žaidynių istorija.

Penktoji – išvykimo diena buvo suvilgyta ašaromis. Norime nuoširdžiai padėkoti projekto koordinatorei progimnazijos anglų kalbos mokytojai Gritai Morkienei už galimybę susipažinti su kitų Europos šalių kultūriniu gyvenimu, už mokinių gebėjimo bendrauti ir bendradarbiauti ugdymą.


Laima Telksnienė,

Krašuonos progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite