Angle down Atgal

Kovo 20-oji: vardadieniai, astrologija

Kovo 20-oji – Pasaulinė Žemės diena. Pavasario lygiadienis. Tarptautinė frankofonijos diena. Pasaulinė burnos sveikatos diena. Tarptautinė laimės diena.

Žemės diena – kasmet kovo pabaigoje Jungtinių Tautų kvietimu rengiama šventė atspindi ekologines ir žmonijos problemas. Jos metu pasaulio didžiųjų miestų ir sostinių varpai susišaukia astronominio lygiadienio minutės tikslumu. Šventę lydi gamtosaugos akcijos, kultūrinės programos. Nuo šios dienos prasideda pavasario talkų metas, kabinami inkilai, sodinami medžiai.

Lietuvoje Aukščiausioji Tarybas–Atkuriamasis Seimas oficialiai Žemės dieną įteisino 1992 metais.

Pavasario lygiadienis – saulės grąžos šventė. Nuo šios šventės diena vis ilgėja, o naktis trumpėja. Kasmet apie kovo 20–21 d. visuose Žemės rutulio kampeliuose dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas. Tai astronominio pavasario pradžia, nes nuo šio meto dienos trukmė tampa ilgesnė už nakties trukmę ir vis ilgėja iki Joninių (trumpiausios nakties).

Jungtinių Tautų Organizacija (JTO) paskelbė kovo 20-ąją Tarptautine prancūzų kalbos (frankofonijos) diena. Prancūzų kalba yra viena iš šešių JTO oficialių kalbų.

2012 m. jubiliejiniame, 100-ajame, Pasaulio odontologų federacijos (FDI) kongrese kovo 20-oji buvo paskelbta Pasauline burnos sveikatos diena. Ši diena skirta atkreipti dėmesį į burnos sveikatos problemas ir priminti, kaip svarbu rūpintis dantimis. Pasaulinės burnos sveikatos dienos tikslas – supažindinti visuomenę su burnos sveikatos reikšme bendrai sveikatai. Burnos sveikata labai svarbi ir žmogaus gerovei, nes negydytos ligos, dantų netekimas sukelia ne tik funkcinius, bet ir socialinio prisitaikymo sunkumus.

Tarptautinę laimės dieną minėtina paskelbė Jungtinės Tautos 2012 m., tačiau šventės iniciatorė ‒ Pietų Azijos valstybė Butanas, laikoma viena laimingiausių šalių pasaulyje.

Tarptautinės laimės dienos tikslas – raginti visas pasaulio valstybes aktyviai siekti, kad būtų gerinama žmonių psichologinė, fizinė ir socialinė savijauta. Šią dieną organizuojamos iniciatyvos, skatinančios žmonių emocinės sveikatos stiprinimą, sąmoningumo ir dėmesingumo ugdymą.

Kovo dvidešimtoji, šeštadienis – 79-oji metų diena (šeštoji 11-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 286 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Filomena, Filomenas, Irma, Irmantas, Irmantė, Irmė, Irmgarda, Irmina, Tautvilė, Žygimantas, Žygimantė;

rytoj: Benedikta, Benediktas, Benas, Benys, Diksas, Liailas, Lingailė, Nadas, Reda, Redas, Saulius;

poryt: Benvenutas, Gedgauda, Gedgaudas, Gedgaudė, Gerlinda, Kotryna, Vydūnas.

**************

Dangaus kūnai:

Saulė šiandien teka 06.25, leidžiasi 18.30. Dienos ilgumas – 12.05.

Šiandien – pirmoji Mėnulio priešpilnio diena.

Saulė Žuvų ženkle.

**************

Protingos mintys:

„Gamta niekados mūsų neapgaudinėja – tik mes patys nuolat apsigauname“ ( Ž. Ž. Ruso).

****************

Astrologinė prognozė kovo 20-ajai, šeštadieniui

AVINAS. Šiandien norėsis žemiškų malonumų, komforto. Galbūt organizuosite nedidelę išvyką savo šeimai. Pažįstamas asmuo gali siūlyti abejotiną avantiūrą ar prekę. 

JAUTIS. Tikriausiai ieškosite slapto palaikymo, protegavimo, arba patys ką nors konsultuosite, šelpsite, teiksite labdarą, aprūpinsite vaistais, medikamentais. Saugokitės vagių, sukčių.

DVYNIAI. Visą dieną būsite emocionalūs, jausmingi. Jautriai reaguosite į bet kokią kliūtį ar nesusipratimą. Galite matyti slaptus priešus ir kliūtis ten, kur jų visiškai nėra. Atsargiai elkitės su technika, kelyje.

VĖŽYS. Gali kilti noras mesti įpusėtą darbą, atsisakyti reikšmingo sumanymo. Regis, užplūs vienišumo jausmas, nenoras bendrauti ir ką nors konkretaus veikti. Rūpinkitės savo sveikata, mityba.

LIŪTAS. Kad ir ką veiksite, tvirčiau jausitės, jeigu tam pritaria kiti. Deja, ne tik supratimo, bet ir priekaištų sulauksite iš kitų žmonių. Gresia vagystės, klastos. Būkite atidūs.

MERGELĖ. Gali būti, kad jums teks pasirūpinti draugo ar partnerio reikalais – ką nors nupirkti, paaiškinti, padengti jo padarytą žalą ar kt. Gali kamuoti nerimas, virškinimo sutrikimai.

SVARSTYKLĖS. Diena bus gana turininga. Turbūt teks bendrauti su užsieniečiais ar vykti į kelionę. Jeigu svajojate apie meilės nuotykius, tai nebus kliūčių jų patirti.

SKORPIONAS. Gali pasikeisti jūsų požiūris į žmogų, kuris jums yra skolingas arba atsisako paremti, nors galėtų. Meilės pasimatymas gali suteikti ypatingų potyrių.

ŠAULYS. Būsite neramiai nusiteikę dėl būtinybės kibti į protinį darbą, nepavykstančio rašinio, nepaklusnių atžalų, nuotykių troškulio ir kt. Regis, vakare dar labiau nesiseks susikaupti, trukdys keistas išsiblaškymas.

OŽIARAGIS. Regis, išlaidų neišvengiamai pareikalaus vaikų poreikiai. O galbūt norėsite savo dosnumu padaryti įspūdį patinkančiam asmeniui. Nepersistenkite, nes kažkas dėl to gali pasijusti nepatogiai.

VANDENIS. Gali būti, kad pasiklysite tarp įvairių asmeninių poreikių ir pagundų. Galite kiek sugadinti savo įvaizdį. Vertėtų labiau kontroliuoti savo elgesį, kalbą. Daugiau dėmesio skirkite vaikams.

ŽUVYS. Tikriausiai rinksitės pirkinius, reikalingus namams ar asmeniniam įvaizdžiui. Regis, šiek tiek stokosite polėkio ir platesnio požiūrio į daiktus, reiškinius. Būsite gana keistai nusiteikę aplinkinių atžvilgiu.

Geros dienos!

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite